Gruodžio 6 d. vykusiame renginyje – diskusijoje „Startup Ecosystem Wrap Up of the Year 2017“ apžvelgta šiandieninė startuolių ekosistemos situacija, aptarta, ką pavyko pasiekti ir nuveikti Lietuvos startuolių labui bei kokios perspektyvos ir iššūkiai jų dar laukia. Renginys buvo skirtas verslo atstovams, investuotojams, startuolių įkūrėjams ir politikams, kuriems aktuali jauno verslo ekosistema ir galimybės jai plėtotis.  

Diskusijoje dalyvavo CGTrader direktorė Dalia Lašaitė, Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA) projektų vadovė Viktorija Vaitkevičienė, Startup.lt direktorius Arvydas Bložė, Vilniaus technologijų ir meno centro direktorius Darius Žakaitis. Diskusiją vedė– „Verslo žinių“ Technologijų rubrikos redaktorius Darius Verseckas.

INVEGA atstovė Viktorija  Vaitkevičienė renginio metu pristatė 2017 m. jau įsteigtus rizikos kapitalo fondus (Open Circle Capital, Koinvesticinis fondas, Contrarian Ventures) bei artimiausioje ateityje dar tik planuojamus steigti fondus (2 plėtros fondai, Ankstyvosios stadijos fondas II (skirtas daugiausia MTEPI investicijoms), Bendrai su verslo angelais investuojantis fondas). Taip pat buvo pristatytos ir planuojamos kurti naujos iniciatyvos: akseleravimo fondai ir ko-investicinis fondas, kurio veikla bus siejama su jaunomis universitetų atžalinėms įmonėmis.

Diskusijos metu buvo aptartos  ir valstybės institucijų bendradarbiavimo galimybės, ir jų iniciatyvumas siekiant pritraukti privačių investuotojų į Lietuvą, paskatinti institucinius investuotojus, tokius kaip pensijų fondai ar kt., investuoti ne tik į nekilnojamojo turto ar plėtros fondus, bet ir į rizikos kapitalo fondus Lietuvoje.

Renginį organizavo „Startup Lithuania“, „Google“ globojamas technologijų verslininkų tinklas „StartupGrind“ ir „Verslo žinios“.

Print Friendly, PDF & Email