„WideWings“ – viena iš tauragiškių įmonių, sėkmingai pasinaudojusių Europos Sąjungos (ES) investicijomis. Bendrovės vadovas Gediminas Tamulynas pasakoja, kad priemonė „Dalinis palūkanų kompensavimas“ leido ne tik lengviau grąžinti paskolą, bet ir apsisaugoti nuo būtinybės kelti paslaugų kainas.

Susigrąžinta 95 proc. palūkanų

Videofilmų ir animacijos kūrimu užsiimanti bendrovė neseniai įsigijo kelis galingus ir brangius kompiuterius, gebančius apdoroti didelį kiekį grafinės medžiagos. „Filmams kurti reikalingi patys galingiausi kompiuteriai, kurie atsieina ne vieną tūkstantį eurų. Šiems pirkiniams prireikė paskolos, o „Dalinio palūkanų kompensavimo“ priemonė padėjo palengvinti šią naštą. Smagu, jog paskola yra beveik be pabrangimo – mums kompensuojama 95 proc. palūkanų“, – sako verslininkas.

G. Tamulynas teigia, kad jei būtų tekę mokėti paskolos palūkanas, neišvengiamai reikėtų kelti paslaugų įkainius, o tai būtų neigiamai atsiliepę įmonės konkurencingumui. „Arba būtume palūkanų naštą perkėlė ant klientų pečių, arba net iš viso atsisakę idėjos įsigyti šiuos kompiuterius“, – svarsto jis.

Verslininkas teigia, kad priemone, turėdama galimybę, įmonė norėtų pasinaudoti ir ateityje. „Ši priemonė – geras dalykas, tikrai verta pasinaudoti. Ji ypač naudinga pradedantiesiems verslininkams ar lietuviško kapitalo įmonėms, kurios negali pasigirti didžiuliu uždarbiu. Įmonėms skolintis iš bankų ir atiduoti tą pačią sumą be pabrangimo – išties palanku“, – tvirtina pašnekovas.

Lengva pateikti paraišką

Dėl palūkanų kompensavimo pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“ galima kreiptis bet kuriuo metu iki 2020 m. spalio 31 d. Šia Ūkio ministerijos administruojama ES investicijų priemone gali pasinaudoti smulkusis ir vidutinis verslas.

Norint pasinaudoti priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“, nereikia ilgų ir varginančių procedūrų – užtenka pateikti paraišką UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Jai patvirtinus paraišką, daugiau nereikia atlikti jokių administracinių procedūrų. Informaciją INVEGAI apie sumokėtas palūkanas, kurių dalis bus kompensuojama, suteikia paskolą išdavusi kredito įstaiga, o palūkanų kompensuojamos kas ketvirtį.

Pateikus prašymą, galima gauti iki 95 proc. palūkanų kompensavimą. Kreipiantis per 3 mėnesius nuo banko paskolos gavimo, palūkanos kompensuojamos nuo tada, kai jos buvo pradėtos skaičiuoti. Jei kreipiamasi praėjus daugiau negu 3 mėnesiams, palūkanos kompensuojamos nuo paraiškos pateikimo dienos.

Daugiau informacijos apie „Dalinio palūkanų kompensavimo“ priemonę galima rasti Ūkio ministerijos (www.ukmin.lt), INVEGOS (www.invega.lt) arba ES investicijų (www.investicijos.lt) svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Laikraščio „Tauragės žinios“ informacija

Print Friendly, PDF & Email