Lietuvių įkurtas rinkodaros kanalų analizės ir ataskaitų ruošimo startuolis „Whatagraph“ sulaukė 600.000 Eur injekcijos iš rizikos kapitalo fondų ir bendrovės įkūrėjų.

Pusę į „Whatagraph“ platformą investuotos sumos, t. y. 300.000 Eur, skyrė vienas Lietuvos rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“. Likusią dalį investavo patys startuolio įkūrėjai broliai Malinauskai (Justas, Tomas ir Andrius) bei dar vienas fondas, apie kurį paskelbti žadama vėliau. Prie sandorių dirbo advokatų kontorų „Glimstedt“, „Sorainen“ teisininkai.

2015 m. vasarį Klaipėdoje įkurto startuolio „Whatagraph“ pritraukta investicija priskiriama vadinamajam A serijos paruošiamajam raundui, kuris dažnai laikomas vienu svarbiausių startuolių plėtojimo postūmių, pranešė įmonė.

„Investuotojų skirtos lėšos leis „Whatagraph“ tinkamai pasiruošti dar svarbesniam A serijos investicijų pritraukimo raundui. Taip pat sudarys galimybę išplėsti veiklą – darbuotojų skaičių beveik padvigubinant. Jų bus daugiau ir Klaipėdoje, ir Vilniuje esančiuose mūsų biuruose. Labiausiai pagausės pardavimo specialistų komandos gretos“, – pranešime spaudai sako Justas Malinauskas, kurio vadovaujamas startuolis turi biurą ir Nyderlanduose.

„Whatagraph“ – tai internete veikianti programinė įranga, sukurianti lengvai suprantamas ir geresnius sprendimus priimti leidžiančias rinkodaros kampanijų ataskaitas. Šis virtualus įrankis padeda greičiau suprasti sudėtingą informaciją ir per kelias sekundes iš „Google Analytics“, „Google Ads“, „Facebook Ads“, „Instagram“ ir kitų kanalų surinktos informacijos suformuoja grafines duomenų vizualizacijas.

Bendrovė dirba vadinamajame SaaS (angl. software as a service) segmente. Skaičiuojama, kad kasmetinis jos augimas iki šiol buvo 250%, o klientų sąraše yra tokie vardai, kaip „Heineken“, „The New York Times“, „Ogilvy“ ir legendinio investuotojo Warreno Buffetto valdoma bendrovė „Berkshire Hathaway“.

„Creditinfo“ duomenimis, „Whatagraph“ 2017 m. gavo 210.000 Eur pajamų, 2016 m. jos pajamos buvo 24.000 Eur. Šiuo metu įmonė turi 14 darbuotojų. Bendrovė valdoma per Nyderlanduose įkurtą įmonę.

7-ta fondo investicija

Anot finansinę injekciją bendrovei suteikusio fondo „Open Circle Capital“ partnerio Audriaus Miluko, „Whatagraph“ progresas prilygsta pasaulinių „vienaragių“ augimo tempui, kuris šiuo atveju yra neatsitiktinis.

„Open Circle Capital“, valdantis daugiau kaip 20 mln. Eur finansinius išteklius, investuoja į lietuviškas įmones, kuriančias produktus aukštųjų technologijų srityse. Fondas siekia padėti startuoliams, įgyvendinantiems mokslo idėjas, tyrimus ar taikantiems technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių.

Fondo partneriai vadovavo investicijoms į beveik 100 technologijų įmonių, dalyvavo daugiau nei 80 technologijų perdavimo sandorių, 7 fondų valdyme ir yra pardavę verslą tokiems pasaulio milžinams kaip „Saab“, „Eli Lilly“ ir t. t.

Fondas įkurtas įgyvendinant Ekonomikos ir inovacijų ministerijos finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“. 13,8 mln. Eur fondui skyrė „Invega“. Vienerius metus gyvuojantis fondas jau yra investavęs į 7 lietuviško kapitalo verslus.

Portalo vz.lt informacija

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2019-03-06