2017 m. Lietuvos startuoliams ir investuotojams buvo itin svarbūs: startavo tokie nauji fondai, kaip „Open Circle Capital“, „Lietuvos energijos“ paramos fondas ir valstybinis koinvestavimo fondas, o vykę ir besitęsiantys investavimo konkursai bei didėjantis verslo angelų skaičius lėmė didėjantį startuolių kapitalą. „Open Circle Capital“ partneris Rokas Tamošiūnas džiaugiasi, kad valstybė vykdo nuoseklią programą ir sėkmingai laikosi savo principų bei užsibrėžtų investavimo etapų įgyvendinimo, todėl planuojama, kad kitąmet prie startuolių aplinkos gerinimo prisijungs dar bent trys nauji investavimo fondai.

„Tikimės tapti investuotojų ir startuolių santykių keitėjais. Sieksime, kad bendradarbiavimas taptų skaidresnis ir efektyvesnis“, – sako R. Tamošiūnas.

Open Circle Capital“ partneris atskleidžia, kad kitąmet šis fondas siekia visu tempu investuoti startuolių bendruomenėje. Planuojama, kad rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ sudarys nemažai sandorių su startuoliais ir taps aktyviu startuolių ir investuotojų santykių formuotoju.

Pasak R. Tamošiūno, nors „Open Circle Capital“ startui prireikė didelio pasiruošimo, o pagrindiniai vidaus investavimo fondai startuolių bendruomenei tapo prieinami tik nuo šio rudens, pradėti darbai klostosi sklandžiai. Fondo „Open Circle Capital“ partneris tikina, kad startuolių bendruomenėje išryškėja vis daugiau žmonių, turinčių ilgalaikės darbo su startuoliais patirties. Daugėja startuolių steigėjų, pritraukusių investicijų ar netgi pardavusių savo sukurtus verslus. Mažiau patirties turinčių startuolių steigėjams R. Tamošiūnas patarė mokytis iš labiau patyrusiųjų, kurių startuolių aplinkoje jau yra apstu.

„Baigėsi tie laikai, kai jaunatvišku entuziazmu ir energingumu galėdavai įtikinti aplinką, dabar labai reikia patirties“, – teigia jis.

Pasak pašnekovo, svarbu pradėti vertinti startuolius ne tik pagal jų pritrauktų investicijų kiekį, bet ir pagal jų generuojamas pajamas.

„Startuoliams linkiu drąsos ir sėkmės įeinat į didžiausias pasaulio rinkas ir randant klientų, kuriais galima didžiuotis“, – sako R. Tamošiūnas.

Parengta pagal Bznstart.lt informaciją

Print Friendly, PDF & Email