Ko gero, ne vienas yra girdėjęs „auksinėmis“ vadinamas sveikos gyvensenos taisykles, kad angliavandenių reiktų vartoti kuo mažiau, o po 18 val. apskritai nevalgyti. Pasak Mariaus Blaževičiaus, sporto klubo „GYM Kūno kultas“ įkūrėjo, tai dešimtmečio senumo mitai, kurie vis dar gajūs mūsų visuomenėje. Perpildytoje sporto klubų rinkoje, anot verslininko, kaip niekad svarbu nuolat domėtis naujausiomis tendencijomis.

Tobulėti skatino žinios apie sportą

„Net pertraukas tarp pamokų mokykloje praleisdavau ant skersinio, esu dalyvavęs sporto varžybose Lietuvoje ir Europoje pats bei esu padėjęs ruoštis kitiems. Kai pajutau, kad galiu atsakyti į bet kurį klausimą, susijusį su sportu, supratau, kad noriu dirbti sau ir pradėti nuosavą verslą, kurio pagrindinė kryptis – sveika gyvensena. Pradėjau nuo prekybos maisto papildais. Vėliau atidarėme ir sporto klubą, kuriam šiandien jau dveji“, – apie savo verslo pradžią pasakoja M. Blaževičius.

Pasak jo, dirbant sporto sferoje, svarbiausia yra tobulėti ir „neužmigti ant laurų“.

„Kiekvienas naujas kliento klausimas ir dar nežinoma sritis mane verčia ieškoti, domėtis ir tobulėti. Pagrindinė mano taisyklė, kuria vadovaujuosi jau pastarąjį dešimtmetį, tobulinti savo žinias apie sportą, remiantis ne publicistiniais, masėms skirtais straipsniais, bet mokslinėmis studijomis. Tuo vadovaujuosi atsirinkdamas ir savo darbuotojus. Man svarbu, kad jie būtų pasiekę ne tik gerų sporto rezultatų, tačiau būtų ir geri savo srities specialistai“, – pripažįsta verslininkas, pridurdamas, kad šiandieninė sporto klubų perpildyta rinka skatina ieškoti būdų, padedančių išsiskirti iš konkurentų.

Išlieka stipriausi

Sportininkas M. Blaževičius pripažįsta, kad versle yra kaip ir sporte – sekasi stipriausiems, todėl patekti ir išsilaikyti sporto klubų rinkoje ne taip paprasta.

„Pradėjome savo veiklą, kai sporto manija buvo „ant bangos“. Panaši situacija išliko iki pat šiandien, bet pastebiu, kad verslas labai panašus į sportą, čia reikalinga ištvermė, savo stipriųjų ir silpnųjų pusių išskyrimas, nuoseklus rezultatų siekimas, augimas ir nuolatinis tobulėjimas. Aplinkiniai, matydami tik rezultatus, dažniausiai nežino, kiek darbo į tai reikia įdėti. Mane labiausiai stiprina ir motyvuoja žinojimas, kad dirbi ne veltui, bet tai įvertina ir aplinkiniai“, – pastebi M. Blaževičius.

Pradėjęs prekiauti maisto papildais, verslininkas slapta svajojo įkurti ir sporto klubą, tačiau susidūrė su investicijų trūkumu.

„Visi, kurie pradeda dirbti nuo nulio, kad ir kokį prieš tai būtų turėję nusiteikimą, laikui bėgant supranta, kad viskam reikalingos išlaidos. Šiame etape man ilgai neteko užsibūti, nieko nelaukdamas pasinaudojau lengvatine paskola, kurią man suteikė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“  („Invega“), pasiūliusi garantiją verslo paskolai bei darbo užmokesčio kompensavimo lengvatą. Šios investicijos yra teikiamos pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020“, finansuojamas iš Europos socialinio fondo. Pagal kitą priemonę – darbo užmokesčio lengvatą – yra dengiama dalis klubo darbuotojų atlyginimo. Kadangi šiandien konkurencija sporto klubų rinkoje yra milžiniška, pagalba pradedantiems verslininkams yra ypač reikalinga“, – sako jis.

Pasinaudojęs suteikta paskola, M. Blaževičius įsigijo nemažą dalį sporto klubui reikalingų įrenginių, kuriuos rinkosi, kaip pats sako, ne pagal grožį, kaip daugelis sporto klubų, bet pagal funkcionalumą ir patvarumą, kad jų nereiktų keisti kas keletą metų.

Pastebi kiekvieną klientą

Pasak M. Blaževičiaus, svarbu, kad žmogus, atėjęs į sporto klubą, gautų visą reikiamą informaciją, mokėtų save apsaugoti nuo traumų, tinkamai kvėpuotų, taisyklingai atliktų pratimus. Taip pat – kad išlaikytų tempą, koreguotų savo laikyseną.

„Vienas didžiausių iššūkių, su kuriais susidūriau pradėdamas verslą, buvo masiškai atidarinėjamos didžiosios sporto salės, dirbančios kiaurą parą be asmeninių trenerių, instruktorių. Šiandien rinka yra perpildyta, todėl mažieji sporto klubai užsidaro, nes kai kurie sportuoti norintys žmonės nesugeba kritiškai priimti informacijos – renkasi sporto klubus dėl gražių, modernių treniruoklių ir nesvarbu, kad net nežino, kaip taisyklingai jais naudotis. Mes elgiamės priešingai – stengiamės, kad nė vienas mūsų sporto klube apsilankęs žmogus neliktų nepastebėtas, ir tai darome nemokamai“, – psichologinę verslo pusę atskleidžia sporto klubo įkūrėjas taip apibendrindamas pokalbį.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2018-12-28