Kodėl naudinga?

Atskiros Baltijos šalių rizikos kapitalo rinkos yra labai riboto dydžio ir yra nepatrauklios tarptautiniams investuotojams. Dėl šios priežasties Europos investicijų fondas (EIF) pasiūlė įsteigti Baltijos inovacijų fondą (BIF) – fondų fondą, skirtą paskatinti trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) rizikos kapitalo rinkų vystymąsi. BIF investicijos yra ir bus orientuotos į Baltijos regione veikiančias ir didelį augimo potencialą turinčias įmones. Siekiant užtikrinti sėkmingai veikiančio Baltijos inovacijų fondo (BIF) tęstinumą, 2019 m. liepos 12 d. pasirašyta Baltijos inovacijų fondo II (BIF II) steigimo sutartis. BIF II sutartį pasirašė EIF ir trijų Baltijos šalių nacionalinės plėtros įstaigos – „Invega“ (Lietuva), „Altum“ (Latvija) ir „KredEx“ (Estija). Per ateinančius penkerius metus BIF II ketina investuoti į privataus ir rizikos kapitalo fondus, kurių veikla orientuota į Baltijos šalis. Atrinktiems fondų valdytojams bus pavesta pritraukti privačių investuotojų, su kurių indėliu galimų investicijų į Baltijos šalių įmones suma išaugs iki daugiau nei 300 mln. Eur. Tokiu būdu siekiama paskatinti tolesnes privataus kapitalo investicijas į įmones, taip kartu prisidedant prie regiono plėtros.

Kas gali kreiptis?

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės, turinčios ne daugiau kaip 3000 darbuotojų gali kreiptis į šiuos rizikos kapitalo fondų valdytojus: BaltCap Private Equity  Fund III.

Kiek?

Planuojamas bendras BIF II dydis – 156 mln. Eur. „Invega“ iš INVEGOS fondo lėšų investuos 16,67 proc. BIF II dydžio (26 mln. Eur). Atitinkamos nacionalinės plėtros įstaigos iš Latvijos ir Estijos – ALTUM (Latvija) ir KredEx (Estija) taip pat prisidės po 16,67 proc. (26 mln. Eur), o EIF investuos likusią 50 proc. šio fondo lėšų dalį (78 mln. Eur).

Kaip veikia?

Šiuo metu investuota į fondą: BaltCap Private Equity  Fund III.  Investavimas į fondus vyks iki 2024 m. vidurio.

Daugiau informacijos apie BIF galite rasti čia.

Kontaktai:
equity@invega.lt
+370 5 278 0501

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2020-08-13