„BPM Capital“ baigė pirmą ir galutinį lėšų pritraukimo į savo pirmąjį investicijų fondą „BPM Mezzanine Fund SICAV-SIF, SCA (toliau – BPM) etapą, pasiekęs maksimalią 70 mln. eurų sumą.
„BPM Capital“ yra naujas nepriklausomas investicijų valdytojas, turintis būstines Taline ir Varšuvoje. Bendrovę įsteigė ir jai vadovauja keturi partneriai, turintys didžiulę mezanino investicijų patirtį ir sukurtą kontaktų tinklą Baltijos šalyse bei Lenkijoje.
BPM investuos į mezanino sandorius (mezaninas – specifinis investavimo būdas, kuris turi ir paskolos, ir investicijos į nuosavą kapitalą elementų) Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir Lenkijoje. Investicijos bus orientuotos į didelį augimo potencialą turinčias mažas ir vidutines įmones (MVĮ) ir mažesnes vidutinės kapitalizacijos bendroves, kurios yra pagrindinis ekonomikos plėtros variklis regione, gali sparčiai didinti užimamą rinkos dalį bei pelningumą ir yra patraukliausios investicijoms. Fondas nėra orientuotas į kuriuos nors sektorius ir gali svarstyti įvairias verslo situacijas – bendrovių išpirkimus, plėtros finansavimą, kapitalo restruktūrizavimą ar akcininkų reorganizavimą. BPM investuos į pasiteisinusius verslo modelius ir patyrusias vadovų komandas, norinčias kilstelėti savo bendroves į naują vystymosi lygmenį ir kartu siekiančias išsaugoti įmonės kontrolę. Į vieną įmonę fondas investuos nuo 2 iki 10,5 mln. eurų. BPM orientuosis į išorinio finansavimo neturinčius plėtros ir įsigijimų projektus, padedančius įmonėms augti Baltijos šalyse ir Lenkijoje.
Į „BPM Mezzanine Fund“ investavo tokie žinomi investuotojai kaip Europos investicijų fondas (per Baltijos inovacijų fondą ir Mezzanine Facility for Growth), Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas (EBRD), „Ambient Sound Investment“ investicijų grupė (ASI), LHV Pensijų fondai ir „Swedbank“ investicijų fondai. Fondo patarėju teisės klausimais buvo „Van Campen Liem“.
Kalmer Kikas, „BPM Capital“ vadovaujantis partneris sakė: „Džiaugiamės savo partnerių parama, kuri leido užbaigti lėšų pritraukimą į fondą šiomis iššūkių kupinomis kapitalo pritraukimo aplinkybėmis. Tai, kad sugebėjome pasiekti maksimalią sumą rodo mūsų investavimo modelio ir Baltijos šalių bei Lenkijos ekonomikos augimo patrauklumą. Mūsų tikslas yra užpildyti kapitalo rinkose egzistuojančią akivaizdžią spragą mažoms ir vidutinėms įmonėms, pasiūlant joms specialiai pritaikytus mezanino ir akcinio kapitalo finansavimo sprendimus“.
Europos investicijų fondo vadovas Pier Luigi Gilibert sakė: „Sveikiname BPM komandą, įgyvendinusią šį svarbų etapą. „BPM Mezzanine Fund“ sukūrimą lėmė Europos investicijų fondo investicijos ir tai bus pirmasis toks fondas regione per keletą pastarųjų metų. Tai dar vienas didžiulis žingsnis kuriant pilnai funkcionuojančią kapitalo rinkos infrastruktūrą Baltijos šalyse.“
EBRD akcijų fondų direktorė Anne Fossemalle sakė: „Europos plėtros ir rekonstrukcijos bankas džiaugiasi galėdamas paremti BPM, kuris Baltijos šalyse mažoms ir vidutinėms įmonėms galės pasiūlyttaip reikalingą alternatyvų finansavimą. „BPM Mezzanine“ prisidės prie mažų ir vidutinių įmonių vystymosi ne tik suteikdamas kapitalą, bet ir pasiūlydamas smulkiems verslininkams patyrusių investuotojų žinias, taip pagerindamas MVĮ verslo valdymą ir suteikdamas ne tik finansinę pagalbą. EBRD per savo privataus ir rizikos kapitalo sektorių iniciatyvas yra įsipareigojęs remti didelį potencialą turinčių inovatyvių vietinių komandų vystymąsi ir augimą.“

ASI vadovas ponas Tauno Tats sakė: „Ankstesnė pozityvi bendradarbiavimo su „BPM Capital“ komanda patirtis paskatino mus investuoti į BPM, kurį vertiname kaip investicijų vertės padidinimo galimybę ir naudingą įrankį diversifikuoti rizikas“.

Ponas Harijs Svarcs, „Swedbank investicijų valdymo“ vadovas sakė: „Tikime, kad unikali „BPM Capital“ komandos patirtis mezanino finansavimo srityje Latvijoje ir Baltijos šalyse sukurs išskirtinį trampliną, kilstelėsiantį regione esamas investavimo galimybes į naują lygmenį. Mūsų turima patirtis rodo, kad investicijos į Latvijos ir Baltijos šalių įmones gali suteikti pelningą grąžą pensijų fondams, o kartu – labai reikalingas kapitalo investicijas į ekonomikos vystymąsi, turėsiančias didžiulį teigiamą poveikį ateityje“.
Daugiau apie „BPM Capital“
„BPM Capital“ komanda jau daugelį metų dirbdama kartu įgijo unikalią mezanino investavimo patirtį regione. Kalmer Kikas, vadovaujantis bendrovės partneris, turi didžiulę patirtį mezanino finansavime Baltijos šalyse, o taip pat aukščiausio lygio investavimo ir įmonių valdymo patirtį nuo 1999 metų dirbdamas „Hanseatic Capital“ ir „Baltic Mezzanine“ bendrovėse. Martin Reinson dalyvavo daugelyje mezanino sandorių, nuo 2006 metų dirbdamas „Baltic Mezzanine“ ir „Nordic Mezzanine“ fonduose. Prieš tai jis dirbo įmonių valdymo konsultantu. Pawel Zabrycki turi mezanino investavimo patirtį, kurią įgijo nuo 2009 metų dirbdamas „Baltic Mezzanine“ ir „Nordic Mezzanine“ fonduose. Ne vienerius metus jis taip pat dirbo įmonių ir investicijų bankininkystės srityje Varšuvoje ir Londone. Priit Veering turi daugiau nei 10 metų vadovavimo investicijų valdymui patirtį. Mezanino finansavime „Baltic-American Enterprise“ fonde ir „Hanseatic Capital“ jis dirbo nuo 1999 metų.

Apie Baltijos inovacijų fondą (BIF)
Baltijos inovacijų fondas yra inovatyvi, analogų Europoje neturinti, investicijų iniciatyva, kurią bendradarbiaudamos sukūrė Estija, Latvija, Lietuva ir Europos investicijų fondas. Įgyvendindamas šią iniciatyvą EIF bendradarbiauja su trimis nacionalinėmis agentūromis – LGA (Latvija), KredEx (Estija) ir INVEGA (Lietuva). Baltijos inovacijų fondas į privataus, rizikos kapitalo ir mezanino fondus Baltijos šalyse 2013-2016 metais investuos 100 mln. eurų.

Daugiau informacijos:

„BPM Capital“: Kalmer Kikas, tel: +372 50 19 745, e-mail: kalmer.kikas@bpmcapital.eu

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2016-06-21