Svarbu plėtrai ir konkurencijai

Plėtojant verslą, ypač smulkų ir vidutinį, ateina momentas, kai įvairioms įmonės reikmėms, plėtrai prireikia papildomų lėšų, o nuosatam ne visada pakanka. Tokiais atvejais išeitimi tampa įvairi valstybės siūloma parama. Tam ypač pasitarnauja ir UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), kurios misija skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą, būnant aktyviu verslo finansavimo partneriu, teikiamos galimybės.

Šiomis galimybėmis aktyviai naudojasi ir Panevėžio regiono verslas

Spalvotojo metalo laužą superkanti, perdirbanti ir parduodanti Panevėžio įmonė „Baltic Recycling Solution“ skaičiuoja, kad, gavusi INVEGA paramą, dar labiau įsitvirtins rinkoje ir galės klientams patiekti kokybiškesnį produktą. Jos vadovas Rolandas Alekna pasakoja, kad metų pradžioje įmonė, bendradarbiaudama su „Citadele“ banku, gavo paskolą su INVEGA garantija apyvartinėms lėšoms ir labai džiaugiamasi, kad INVEGA kompensuoja 90 procentų palūkanų. Pasako jo, nors rinkoje šiuo metu palūkanos ir taip nėra didelės, tačiau su garantija jos apskritai tapo minimalios, o vasara įmonė dar papildomai paėmė banko paskolą įrenginiams pirkti.

„Mūsų veiklos srityje reikia daug finansų apyvartinių lėšų. Jeigu pinigų, kuriuos turime apyvartoje, dar pirktume ir įrenginius, paprasčiausiai nebeliktų pinigų žaliavoms pirkti. Mums buvo reikalinga finansinė banko parama“, pasakoja R. Alekna.

Jo teigimu, konkurencija rinkoje nemaža, tad naujos staklės ne tik padidins našumą, bet ir leis pagaminti kokybiškesnį produktą. Nors įrenginių dar laukiama, tačiau jau dabar žinoma, kad naujieji našumą padvigubins. 

„Mes patys nelinkę rizikuoti, kišti galvą į ugnį. Esame viską nuodugniai apskaičiavę, išsidėlioję ir tik tada prašėme paskolos“, — sako R. Aleknos.

Verslininkams – daugiau galimybių skolintis

„Citadele“ banko Panevėžio filialo valdytojas Deividas Norkūnas teigia, kad verslininkų poreikis gauti finansavimą nuosekliai auga. Bendradarbiaudamas su INVEGA, nuo šių metų birželio bankas teikia dar vieną itin patrauklią finansinę priemonę — paskolas su portfelinėmis garantijomis pagal priemonę „Portfelinės garantijos paskoloms, finansuojamos iš Europos regioninės plėtros fondo“. Smulkusis ir vidutinis verslas galės gauti iki 1,875 mln. eurų vertės paskolas su portfelinėmis garantijomis — įmonėms bus garantuojama 80 procentų paskolos sumos.

„Ši priemonė įmonėms leis kur kas palankesnėmis sąlygomis gauti finansavimą paskolos forma, ypač kai įmonėms trūksta užstato ar kitų paskolą užtikrinančių priemonių. Paskolos su portfelinėmis garantijomis įmonėms palengvins paskolų gavimo procesą verslui kurti ir plėtoti jį, taip pat padės mažinti kreditavimo riziką. Banke sprendimai dėl tokių paskolų bus priimami greičiau, taip pat bus galimybė gauti mažesnę palūkanų maržą, palyginti su standartinėmis sąlygomis“, — finansavimo priemonės privalumus paaiškino D. Norkūnas.

Didžiausia galima gauti paskolos su portfelinėmis garantijomis suma — 1,875 mln. eurų, tačiau įmonės, vykdančios krovinių vežimo keliais veiklą, galės skolintis iki 937 tūkst. 500 eurų. Paskolos su portfelinėmis garantijomis bus teikiamos tik potencialiai ekonomiškai gyvybingoms veikloms, susijusioms su smulkaus ir vidutinio verslo subjektų steigimu, plėtra ar stiprinimu, finansuoti arba naujiems projektams įgyvendinti, patekti į naujas rinkas arba jau įsteigtų įmonių naujai veiklai vykdyti. Finansavimas gali būti teikiamas ne ilgiau nei 120 mėnesių, o kredito linijos forma — 36 mėnesius.

Dienraščio „Sekundė“ informacija

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2017-08-22