Kodėl naudinga?

Atskiros Baltijos šalių rizikos kapitalo rinkos yra labai riboto dydžio ir yra nepatrauklios tarptautiniams investuotojams. Dėl šios priežasties Europos investicijų fondas (toliau – EIF) pasiūlė įsteigti Baltijos inovacijų fondą (toliau – BIF) – fondų fondą, skirtą paskatinti trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) rizikos kapitalo rinkų vystymąsi. BIF investicijos yra ir bus orientuotos į Baltijos regione veikiančias ir didelį augimo potencialą turinčias įmones.

Kas gali kreiptis?

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali kreiptis į šiuos rizikos kapitalo fondų valdytojus: Livonia PartnersBPM MezzanineKarma Ventures, INVL, BaltCap Growth Fund ir BaltCap Private Equity Fund II

Kiek?

Planuojamas bendras BIF dydis – 130 mln. Eur. „Invega“ iš INVEGOS fondo lėšų investuos 20 proc. BIF dydžio. Atitinkamos nacionalinės agentūros iš Latvijos ir Estijos – ALTUM (Latvija) ir KredEx (Estija) taip pat prisidės po 20 proc., o EIF investuos likusią 40 proc. šio fondo lėšų dalį.

Kaip veikia?

Šiuo metu jau investuota į 6 fondus: BaltCap Growth Fund, BaltCap Private Equity Fund II, BPM Mezzanine Fund, INVL, Livonia Partners Fund ir Karma Ventures Fund I. Investavimas į fondus vyks iki 2018 m. pabaigos.

Daugiau informacijos apie BIF galite rasti šiuo adresu: http://www.eif.org/what_we_do/resources/BIF/index.htm.

Kontaktai:
equity@invega.lt
+370 5 278 0501

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2019-05-06