Atskiros Baltijos šalių rizikos kapitalo rinkos yra labai riboto dydžio ir yra nepatrauklios tarptautiniams investuotojams. Dėl šios priežasties Europos investicijų fondas (toliau – EIF) pasiūlė įsteigti Baltijos inovacijų fondą (toliau – BIF) – fondų fondą, skirtą paskatinti trijų Baltijos šalių (Lietuvos, Latvijos ir Estijos) rizikos kapitalo rinkų vystymąsi. BIF investicijos yra ir bus orientuotos į Baltijos regione veikiančias ir didelį augimo potencialą turinčias įmones.

Planuojamas bendras BIF dydis – 130 mln. Eur. „Invega“ iš INVEGOS fondo lėšų investuos 20 proc. BIF dydžio. Atitinkamos nacionalinės agentūros iš Latvijos ir Estijos – ALTUM (Latvija) ir KredEx (Estija) taip pat prisidės po 20 proc., o EIF investuos likusią 40 proc. šio fondo lėšų dalį.

Šiuo metu jau investuota į 4 fondus: BaltCap Private Equity Fund II, BPM Mezzanine Fund, Livonia Partners Fund ir Karma Ventures Fund. Investavimas į fondus vyks iki 2017 m. pabaigos.

Labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali kreiptis į šiuos rizikos kapitalo fondų valdytojus: BaltCap, Livonia Partners, BPM Mezzanine ir Karma Ventures.

Daugiau informacijos apie BIF galite rasti šiuo adresu: http://www.eif.org/what_we_do/resources/BIF/index.htm.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2018-04-25