Naujai įsteigtas Gynybos investicijų fondas investuos į inovatyvias gynybos ir saugumo srities įmones. Fondas įsteigtas INVEGAI ir LR krašto apsaugos ministerijai pasirašius finansavimo sutartį.
Šiuo metu rengiamasi finansų tarpininko – rizikos kapitalo fondo valdytojo – atrankai.

Kodėl naudinga?

Rizikos kapitalo investicijomis bus skatinami kurtis inovatyvių idėjų turintys nauji verslai ir padedama augti jau veikiančioms įmonėms, kurios Lietuvos rinkai jau pristatė su gynyba ir saugumu susijusius savo produktus ar paslaugas.

Atrinkus valdytoją, bus steigiamas trijų pakopų rizikos kapitalo fondas, vykdysiantis ir ikiakceleravimo bei akceleravimo veiklas. Atrinktas valdytojas sieks pritraukti papildomą finansavimą iš nepriklausomų privačių investuotojų ir teiks praktinę verslo kūrimo, verslo vystymo pagalbą gynybos ir saugumo srities įmonėms. Įmonėms bus sudarytos sąlygos konsultuotis su investuotojais, saugumo ir gynybos pramonės ekspertais, padėsiančiais sparčiau auginti verslą ir užtikrinti numatytą investicijų grąžą fondui.

Kaip veiks?

Pagal parengtą Gynybos investicijų fondo investavimo strategiją, jaunos ar besikuriančios gynybos ir saugumo srities įmonės sulauks 3 pakopų pagalbos, kuria bus siekiama suteikti verslo gyvavimui reikalingas žinias ir investicijas.

  • I pakopa arba ikiakceleravimo pakopa bus orientuota į komandos formavimą, naujų idėjų, produktų kūrimą ir kuriamo verslo modelio įvertinimą rinkoje.
  • II pakopa arba akceleratoriaus pakopa suteiks akceleravimo paslaugas ir pirmines nedideles rizikos kapitalo investicijas kuriant, plėtojant produktą ir pateikiant rinkai.
  • III pakopos arba rizikos kapitalo fondo etape bus investuojama į įmones, siekiant jas užauginti ir gauti grąžą iš investicijų.

 

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2020-12-29