Įgyvendinant Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“ 2017 m. rugpjūčio pradžioje įsteigtas naujas rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“. Jis į šalyje veikiančias aukštųjų technologijų įmones investuos daugiau nei 20 mln. eurų.

„Naudojantis šio fondo investicijomis bus plečiamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas, kuris suteiks impulsą inovatyvių ir aukštą pridėtinę vertę kuriančių įmonių steigimuisi ir augimui Lietuvoje“, – sako ūkio ministras Mindaugas Sinkevičius.

Pagal šią priemonę, rizikos kapitalo fondas „Open Circle Capital“ sudarys galimybę lengviau gauti reikiamą kapitalą įmonėms, kurios kuria produktus aukštųjų technologijų sektoriuose ir taip įgyvendina naujausias, pažangiausias mokslo idėjas ir atlieka tyrimus ar taiko technologijas, kurioms sukurti reikia specialių žinių.

„Investicijos bus skiriamos labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių akcinio kapitalo finansavimui pradinio augimo stadijoje, todėl šio fondo įsteigimas padės įmonėms gauti trūkstamą finansavimą ne tik naujoms idėjoms įgyvendinti, bet ir plėsti esamus verslus. Taip pat džiaugiamės, kad valstybės lėšos, skirtos fondo įgyvendinimui, kartą jau buvo panaudotos verslo finansavimui paskolų ar garantijų forma ir grąžintos pakartotiniam investavimui“, – sako „Invega“ projektų vadovė Viktorija Vaitkevičienė.

UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ į šį rizikos kapitalo fondą įsipareigojo investuoti 13,8 mln. eurų INVEGOS fondo grįžusių ir (ar) grįšiančių lėšų, o visas fondo dydis kartu su privačių investuotojų lėšomis viršys 20 mln. eurų.

Pasak „Open Circle Capital“ atstovo Audriaus Miluko, šiuo fondu siekiama sumažinti atotrūkį tarp mokslo ir verslo padedant įmonėms jos pradinės vystymosi stadijos etape.

„Mažoms ir vidutinėms įmonėms rizikos kapitalo fondo ekspertai net tik padės identifikuoti komercinį potencialą turinčias inovatyvias technologijų idėjas, bet ir pagelbės finansavimo klausimais jas įgyvendinant.“, – teigia A. Milukas

Daugiau informacijos įmonėms ir idėjų autoriams, kurie planuoja pradėti savo verslą aukštųjų ir vidutiniškai aukštų technologijų sektoriuose, fondo valdytojas planuoja pateikti artimiausiu metu.

Informaciją apie finansinę priemonę „Ankstyvosios stadijos ir plėtros fondas I“ ir fondo veiklą rasite čia.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2017-08-14