Nacionalinė plėtros įstaiga Investicijų ir verslo garantijos (toliau INVEGA) pasirašė pirmąją sutartį su alternatyviu finansuotoju Noviti finance dėl paskolų teikimo pagal priemonę Alternatyva.  

„Labai džiaugiamės, kad jau sudarėme pirmąją bendradarbiavimo sutartį su alternatyviu finansuotoju „Noviti finance“. Atverta dar viena galimybė tvariai veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams gauti finansavimą apyvartinių lėšų trūkumui dengti. Tikimės, kad vis daugiau finansuotojų jungsis prie šios priemonės įgyvendinimo. Tokiu būdu galėsime užtikrinti verslui platesnį prieinamumą prie įvairesnių finansavimo teikėjų“, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektai dėl finansavimo apyvartinių lėšų trūkumui, kai tai susiję su naujos veiklos pradėjimu arba esamos veiklos palaikymu, stiprinimu ar plėtra, galės kreiptis į alternatyvius finansuotojus (finansų įmones (išskyrus kredito įstaigas ir jų susijusias įmones), kurių pagrindinę veiklos dalį sudaro skolinimas)  ir gauti paskolą, sudaryti lizingo ar faktoringo sandorius.

Alternatyvių finansuotojų prisijungimas prie INVEGOS teikiamos pagalbos – svarbus ir jiems patiems:

„Šioje neapibrėžtoje aplinkoje ieškoti pinigų – galvos skausmas bet kuriam verslui, taip pat ir finansuotojams. Todėl dabar „Invegos“ priemonė „Alternatyva“ ypač aktuali: tai labai stipriai prisidės ir palengvins sklandų smulkiųjų ir vidutinių įmonių finansavimo užtikrinimą“, – teigia „Noviti finance“ vadovas Linas Armalys.

Iki 2020 m. gruodžio 1 d. priemonės „Alternatyva“ lėšomis gali būti perfinansuojamos paskolos, jeigu esamiems paskolų gavėjams pagerinamos finansavimo sąlygos, t. y. keičiami paskolų grąžinimo grafikai (ilginamas grąžinimo terminas) ar atidedamas paskolos įmokų grąžinimas.

Didžiausia  paskolos dalis iš priemonės „Alternatyva“ lėšų galės siekti 200 000 Eur, tačiau bendra paskolos suma galės būti ir didesnė, tai priklausys nuo alternatyvių finansuotojų.

Tikimės, kad jau kitą savaitę SVV subjektai galės gauti finansavimą savo verslo poreikiams.

Numatytos „Alternatyva“ sąlygos skelbiamos čia.

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Pagalba verslui dėl COVID-19 krizės metu.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2020-04-27