Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

 

Verslo veiklos sąlygos karantino metu

 

Prekybos ir paslaugų teikimo rekomendacijos, remiantis Vyriausybės nutarimu:

PREKYBA

Bendros rekomendacijos
Rekomenduojama visose parduotuvėse, prekybos centruose, turgavietėse ir kitose viešose prekybos vietose bei paslaugų teikimo vietose nenaudoti trumpalaikių pardavimų skatinimo priemonių (išpardavimų, nuolaidų valandų, degustacijų ir kt.). Tai negalioja prekybai internetu. Taip pat rekomenduojama padidinti dirbančių kasų skaičių, kad nebūtų eilėje daugiau kaip 5 asmenys; asmenims iš vieno šeimos ir (ar) namų ūkio lankytis po vieną; nustatyti ilgesnį darbo laiką.

Draudžiama
Draudžiama parduotuvių, įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose, turgaviečių ir kitų viešų prekybos vietų veikla, išskyrus:

  • parduotuves (įskaitant parduotuves prekybos ir (arba) pramogų centruose), kurių pagrindinė veikla yra maisto, pašarų gyvūnams, veterinarijos, vaistinių, optikos prekių ir ortopedijos techninių priemonių pardavimas;
  • maisto prekybą turgavietėse ir kitose viešosiose prekybos vietose;
  • internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos fiziniams ir juridiniams asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose;
  • lauko prekybą eglutėmis ir kitais medeliais, skirtais šventėms.

Atsiėmimo punktai
Specialių reikalavimų prekių atsiėmimo punktų įrengimui nėra nustatyta, tad perduodant ir atsiimant prekes svarbiausia laikytis VESOC vadovo nurodytų priemonių ir atstumų reikalavimų.

Plotas
Parduotuvėse, kurių veikla nedraudžiama, turi būti užtikrinamas 15 m2 prekybos plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Rekomendacijos konkrečiai prekybos veiklai

Veikla Rekomendacija
Prekyba turguje ir kitose viešosiose prekybos vietose ne maisto prekėmis Draudžiama
Lauko prekyba eglutėmis ir kitais medeliais Galima
Prekyba gėlėmis Draudžiama, išskyrus bekontaktę prekybą, kai gėlės užsakomos telefonu ar internetu ir yra pristatomos į namus arba atsiimamos atsiėmimo punkte.
Prekyba gyvūnams skirtomis prekėmis Galima, jei pagrindinė veikla yra pašarų gyvūnams, veterinarijos priemonių pardavimas.
Prekyba laidojimo reikmenimis Galima tik internetu ar telefonu, kai prekės pristatomos asmenims ar atsiimamos atsiėmimo punktuose.
Prekyba lombarduose Leidžiama teikti lombardų paslaugas, jeigu tai finansinės paslaugos. Jeigu lombardų paslaugos nepriskiriamos finansinių paslaugų kategorijai, tai tokiu atveju paslaugos galimos, jeigu kontaktas su klientu trunka iki 15 minučių.

 

PASLAUGOS

Bendros rekomendacijos
Paslaugų, kurios nėra draudžiamos, teikimo vietose turi būti užtikrinamas 10 m2 paslaugos teikimo plotas vienam lankytojui arba vienu metu aptarnaujamas ne daugiau kaip vienas asmuo ir užtikrinamos kitos valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytos sąlygos.

Paslaugų trukmė
Neuždraustų paslaugų trukmė tarp paslaugos tiekėjo ir gavėjo – iki 15 min.

Rekomendacijos konkrečioms paslaugoms

Veikla Rekomendacija
Apgyvendinimo paslaugos Gali būti teikiamos, kai kambaryje apgyvendinama viena šeima. Apgyvendinimo paslaugos negali būti teikiamos privatiems renginiams, šventėms ir kitiems susibūrimams organizuoti. Pažymėtina, kad iki sausio 31 d. taip pat galioja judėjimo tarp savivaldybių apribojimai.
Autoservisų paslaugos Galimos, jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų
Automobilių plovyklos Gali veikti, jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų
Cheminės valyklos Gali veikti, jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų
Juvelyro paslaugos Gali veikti, jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų
Gyvūnų gydymo ir sveikatinimo paslaugos Galima, jei užtikrinamas bekontaktis gyvūno perdavimas arba iki 15 min. trunkantis kontaktas su klientu perduodant ir atsiimant gyvūną.
Grožio paslaugos Draudžiamos
Kubilo, mobilios pirties nuoma Galima, jeigu tai nėra integruota teikiamos laisvalaikio ar poilsio paslaugos dalis, ir ja naudojasi tik viena šeima savo gyvenamosios savivaldybės ribose.
Laisvalaikio, sporto ir kita įranga Leidžiama nuoma vienam šeimos ūkiui savo gyvenamosios savivaldybės ribose
Maistas išsinešimui Galimas
Nuoma, subnuoma Draudžiama teikti nuosavybės teise ar kitais teisėtais pagrindais valdomų patalpų nuomos, subnuomos ar panaudos, skirtos privatiems renginiams, šventėms ar kitiems susibūrimams organizuoti, paslaugas. Apgyvendinimo paslaugų nuoma gali būti teikiama, kai kambaryje apgyvendinama viena šeima.
Perkraustymo paslaugos Leidžiama teikti, kai yra užtikrinamas ne ilgesnis kaip 15 min. kontaktas su klientu, pavyzdžiui, priimamas užsakymas, trumpa konsultacija ir paslauga vykdoma kai tiesioginio kontakto jau nėra.
Siuvimo, drabužių taisymo paslaugos Galimos, jeigu kontaktas su klientu iki 15 min. ir laikomasi saugumo reikalavimų
Soliariumų paslaugos Galimos, jei užtikrinamas ne ilgesnis nei 15 minučių kontaktas tarp paslaugos teikėjo ir paslaugos gavėjo (soliariume – tarp kliento ir soliariumo administratoriaus ir (ar) kito soliariumo darbuotojo).
Šunų kirpimo paslaugos Galima, jei užtikrinamas bekontaktis gyvūno perdavimas arba iki 15 min. trunkantis kontaktas su klientu perduodant ir atsiimant gyvūną.
Žaidimų kambariai Negali veikti, nes draudžiama teikti laisvalaikio ir pramogų paslaugas

 

Jeigu turite klausimų dėl jūsų vykdomos veiklos, kviečiame rašyti el. paštu: verslui@eimin.lt arba skambinti trumpuoju numeriu 1824.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2020-12-21