Šiandien Briuselyje prasideda Fi-Compass, techninės patariamosios platformos, atidarymo konferencija. Ši platforma yra skirta pasidalinti patirtimi, aptarti ir pasiūlyti sprendimus kuriant finansines priemones verslui 2014 – 2020 m. laikotarpiui iš Europos Sąjungos struktūrinių ir investicinių fondų.

Atidarymo renginyje kaip vienas iš pasiteisinusių pavyzdžių taip pat pristatytas ir Verslumo skatinimo fondas (VSF), kurį administruoja UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (Invega). Pranešimus skaitė Žaneta Maskaliovienė, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ES struktūrinės paramos departamento atstovė, ir Audrius Zabotka, Invega generalinis direktorius.

Praėjusių metų pabaigoje, Europos Komisijos užsakymu Europos investicijų bankas atliko pasiteisinusių ir sėkmingai įgyvendintų finansinių priemonių visoje Europos Sąjungoje analizę. Verslumo skatinimo fondas, kaip finansinė priemonė verslo pradžiai, taip pat buvo atrinkta ir detaliai išanalizuota. Ši atvejo studija iliustruoja dabartinę patirtį įgyvendinant finansines priemones, kaip novatorišką verslo finansavimo alternatyvą. Siekiama, kad sėkmingos panašios finansinės preimonės būtų įgyvendinamos ir 2014 – 2020 metų programavimo laikotarpyje. Plačiau su šia studija galima susipažinti čia.

Konferenciją organizuoja Europos Komisija ir Europos Investicijų bankas, dalyvauja daugiau nei 400 atstovų iš ES šalių narių, vadovaujančiųjų ir įgyvendinančiųjų institucijų, kurios administruos ir įgyvendins 2014 – 2020 m. periodo programas ir finansines priemones.

Daugiau informacijos apie platformą ir fnansines priemones verslo pradžiai ir plėtrai www.fi-compass.eu

fi-compass from fi-compass on Vimeo.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2016-06-21