Kodėl naudinga?

Lengvatinės paskolos, teikiamos pagal priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014-2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“ (VSF2), sudaro fiziniams asmenims arba labai mažoms ir mažoms įmonėms palankias sąlygas gauti finansavimą pradėti ar vystyti iki 1 metų veikiantį verslą.

Kas gali kreiptis?

Labai mažos, mažos įmonės, fiziniai asmenys, dirbantys pagal verslo liudijimą arba užsiimantys individualia veikla, kurie atitinka SVV subjekto statusą pagal SVV įstatymą.

Ketinantys pradėti verslą ir (arba) veikiantys iki 1 metų nuo įmonės įregistravimo datos.

Kiek?

Paskolos dydis – ne daugiau kaip 25 000 Eur. Paskolos bus teikiamos ne ilgesniam kaip 120 mėn. laikotarpiui. Palūkanų norma – 3 mėn. EURIBOR (tik 10 proc. paskolos daliai) + iki 3 proc. pastovi palūkanų dalis (kredito unijos marža).

Kaip veikia?

Norint pasinaudoti priemone, pradedančioji įmonė ar verslininkas turi kreiptis į LKU grupės kredito unijas. Dokumentų formos patalpintos Lietuvos centrinės kredito unijos (LKU) svetainėje. Jei reikia pagalbos užpildant verslo planą, yra teikiamos nemokamos individualios konsultacijos dėl verslo plano parengimo ir įgyvendinimo. Po konsultacijos, kredito unijai ir projekto vykdytojui susitarus dėl finansavimo, kredito unija įvertins galimybes grąžinti paskolą ir pasiskaičiuos, ar užteks užstato. Jei užstato neužteks, kredito unija galės kreiptis į „Invega“ individualios garantijos suteikiamai paskolai.

VSF2 paskolos gavėjai, įdarbinę darbuotojus pagal darbo sutartį, taip pat gali pasinaudoti priemone „Subsidijos verslo pradžiai“, pagal kurią gali gauti darbo užmokesčio išlaidų kompensaciją už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją.

Sąlygos

Kontaktai:
vsf2@invega.lt
8 5 2780372

Print Friendly, PDF & Email