INVEGA 20-ies metų veiklą sieks atspindėti šiuolaikinio meno kūriniu

INVEGA 20-ies metų veiklą sieks atspindėti šiuolaikinio meno kūriniu

Lietuvos Respublikos Vyriausybės sukurta nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) jau 20 metų padeda Lietuvos verslams gauti reikalingą finansavimą ir auginti savo vertę. 2001 m. lapkričio 29 d. veiklą pradėjusi su 2,11 mln. eurų vertės 28 įmonių paskolų draudimo sutartimis, šiemet įmonė jau valdo 725,08 mln. eurų vertės investicijų portfelį ir skaičiuoja beveik 47 tūkst. finansuotų verslų. Siekdama padėkoti verslams ir partneriams, INVEGA priėmė iššūkį per 20 metų sukauptus duomenis paversti menu, kitaip pažvelgti į šalies verslo finansavimo rinką ir per 20 metų joje įvykusius procesus. Ta proga INVEGA dovanos šalies gyventojams šiuolaikinio meno kūrinį – instaliaciją „Viršūnės“, kurią kuria menininkė Agnė Kišonaitė.

Įmonei švęsti tokią sukaktį – įvykis, kuriame pilna daug prasmingos istorijos INVEGA yra įmonė, su kuria daug verslų sieja geresnę savo ir visos savo šalies ateitį. Todėl, kaip ir pastaruosius 20 metų, siekiame sudaryti verslininkams geresnes sąlygas veikti ir kurti, suteikti daugiau pasitikėjimo savimi bei galimybę protingai rizikuoti, kad daugiau šalies piliečių ryžtųsi privačiam verslui ir jį augintų. Ateitis kuriama šiandien, nebėra ko laukti.

„Įmonei švęsti tokią sukaktį – įvykis, kuriame pilna daug prasmingos istorijos, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. – INVEGA yra įmonė, su kuria daug verslų sieja geresnę savo ir visos savo šalies ateitį. Todėl, kaip ir pastaruosius 20 metų, siekiame sudaryti verslininkams geresnes sąlygas veikti ir kurti, suteikti daugiau pasitikėjimo savimi bei galimybę protingai rizikuoti, kad daugiau šalies piliečių ryžtųsi privačiam verslui ir jį augintų. Ateitis kuriama šiandien, nebėra ko laukti“.

Per 20 veiklos metų INVEGA tapo patikima pagalba verslui, investavusi į daugybę unikalių ir tvarių verslų. Todėl Vilniuje, šalia Neries upės ir Baltojo tilto, gruodžio 2 d. iškilti turintis šiuolaikinio meno kūrinys simbolizuos ne tik bendrovės istoriją, tačiau ir nacionalinių finansinių priemonių raidą bei investicijų naudą, parodančią, kiek dėl INVEGOS veiklos laimėjo ne tik verslai, bet ir visa Lietuva. Instaliacijoje „Viršūnės“ skaičiai virs meno kūriniu, o pati instaliacija – miesto peizažo dalimi. Šviečianti meno instaliacija sukurta specialiai šiai vietai. Ji matysis ne tik nuo šalia esančios gatvės, bet ir kito upės kranto bei šalia esančių daugiaaukščių.

Instaliacijos „Viršūnės“ autorė – Lietuvos dizaino prizu apdovanota ir Gineso rekordą už instaliaciją „Lūpdažių bokštas“ pelniusi kūrėja Agnė Kišonaitė. Pasak autorės, tikimasi, kad ši instaliacija padės suvokti valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšomis vykdomų investicijų mastą, tarpusavio priklausomybę ir įtaką šalies ekonomikos gerinimui. Instaliacija pažymės net tik finansinius, tačiau ir istorinius momentus, kai, pvz., Baltijos šalių trišalė partnerystė sukūrė naujus finansinius produktus ir padidino investicijų mastą.


Agnė Kišonaitė 

„Atspindėti 20 INVEGOS augimo metų buvo tikrai sudėtinga užduotis. Norėjau sukurti simbolinę prasmę, bet tuo pačiu parodyti kiekvienų metų augimą, skirtingų finansinių priemonių, skirtų verslams, atsiradimą bei finansuotus verslus, – sako autorė. – Kiekvienus INVEGOS egzistavimo metus atvaizduoju kalnų linija. Kalnų viršūnės simbolizuoja priemonių, taikytų tais metais, skaičių, o finansavimą gavę verslai atvaizduojami kaip metaliniai augalai su veidrodėlių ir atšvaitų viršūnėmis. Šie augalai linguos nuo vėjo, o jų skaičius sieks net 46 000 vienetų! Manau, kad įdomiausia instaliacijos dalis – jos mastelis: 100 metrų ilgio ir 50 metrų pločio, tai kol kas didžiausia mano kurta instaliacija, užimsianti apie 5000 kvadratinių metrų plotą. Labai nekantrauju ją eksponuoti “.


Tardami ačiū už galimybę kurti novatoriškus finansinius sprendimus, kurie padėjo augti Lietuvos verslams, visą lapkritį mūsų svetainėje kviečiame sekti, kaip gimsta INVEGOS darbo rezultatus atspindintis meno kūrinys, ir susipažinti su per 20 metų pasiektais INVEGOS rezultatais.

Žiūrėti

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. INVEGA efektyviai įdarbina mokesčių mokėtojų pinigus, kompetentingai vertina riziką ir orientuojasi į visos šalies gerovę kuriančius verslo projektus: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.