INVEGA ieško Žaliųjų finansų instituto vadovo

INVEGA ieško Žaliųjų finansų instituto vadovo

Nacionalinė plėtros įstaiga (NPĮ) „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) skelbia Žaliųjų finansų instituto vadovo/-ės atranką. Šis naujas įstaigos padalinys veiks kaip pagrindinis Lietuvos žinių ir kompetencijos centras žaliųjų finansų srityje, rengs žalumo vertinimo gaires ir metodines rekomendacijas, informuos bei kompetentingai konsultuos tiek finansų rinkos dalyvius, tiek valstybės institucijas dėl Europos Sąjungos (ES) ir nacionaliniuose teisės aktuose nustatytų žalumo reikalavimų įgyvendinimo.

„Tvarumas organizacijose su kiekviena diena tampa vis svarbesnis, tad Lietuvos perėjimui prie Žaliosios ekonomikos iki 2030 m. ruošiamės jau dabar ir šis institutas taps vienu iš svarbiausių šių pokyčių katalizatorių“, - pabrėžia Kęstutis Motiejūnas, INVEGOS generalinis direktorius.

ŽFI kuriamas kaip konsoliduotos INVEGOS struktūrinis padalinys. Jo veikla apims finansuojamų subjektų bei projektų žalumo (tvarumo) vertinimo metodikos ir gairių kūrimą, konsultacijas ir mokymus dėl tvariųjų finansų suinteresuotiesiems subjektams dėl ES taksonomijos, teisės aktų, reglamentuojančių tvarumo vertinimą bei informacijos skleidimą. Taip pat vyks reguliarus suinteresuotų subjektų švietimas ir informavimas, edukacinių programų tvarumo vertinimo ekspertams organizavimas, ryšio tarp viešojo ir privataus sektorių palaikymas bendradarbiaujant ir derinant veiklas tarp institucijų, įskaitant ministerijas, Lietuvos banką, finansų rinkos dalyvius.

„ŽFI poreikis identifikuotas vertinant užsienio šalių nacionalinių plėtros institucijų, tokių kaip Vokietijos Investicijų ir plėtros banko (KfW) ar Liuksemburgo Finansų plėtros centro agentūros patirtį finansuojant tvaraus augimo ir žaliosios energetikos projektus bei įgyvendinant tvaraus finansavimo strategiją“, - sakė K. Motiejūnas.

Planuojama, kad instituto komanda teiks pagalbą patarimais politikos formuotojams įgyvendinant reformas ir iniciatyvas, kuriomis siekiama padidinti Lietuvos, kaip tvariųjų finansų jurisdikcijos, reglamentavimo aiškumą ir patrauklumą, konsultuos ministerijas dėl tvarių skatinamųjų finansinių priemonių ir rekomendacijų rengiant jų veiklos plėtros programas.

Ateityje ŽFI palaipsniui turėtų plėsti savo veiklą nuo pagrindinės aplinkos tvarumo funkcijos iki kitų – socialinės ir valdysenos – ESG sričių.

Kviečiame susipažinti su atrankos sąlygomis ir teikti kandidatūrą.