LKU kredito unijų grupė pradeda teikti paskolas investicijoms į žemės ūkio valdas

LKU kredito unijų grupė pradeda teikti paskolas investicijoms į žemės ūkio valdas

INVEGA ir LKU kredito unijų grupė pasirašė sutartį dėl lengvatinių paskolų teikimo, skirtų investicijoms, įskaitant tvarias, į žemės ūkio valdas. Paskolas teikiančių finansų partnerių sąrašą sudaro 18 LKU grupės kredito unijų: Anykščių kredito unija, Jurbarko kredito unija, Kauno kredito unija, Kėdainių krašto kredito unija, kredito unija „Fortūna“, kredito unija „Magnus“, kredito unija „Prienų taupa“, kredito unija „Tikroji viltis“, Pakruojo kredito unija, Panevėžio kredito unija, Pasvalio kredito unija, „Pilies“ kredito unija, Šeimos kredito unija, Tauragės kredito unija, Ukmergės ūkininkų kredito unija, Utenos kredito unija, kredito unija „Sūduvos parama“, Vytauto Didžiojo kredito unija.

„LKU kredito unijų grupės tikslas – padėti ūkininkams ir žemės ūkio verslams investuoti į modernias ir tvarias technologijas, kurios didintų jų konkurencingumą bei prisidėtų prie tvaraus ūkininkavimo principų diegimo. Esame pasiruošę aktyviai teikti lengvatines paskolas, kurios padės augti vietos bendruomenėms ir stiprėti žemės ūkio sektoriui visoje Lietuvoje“, – sako LKU kredito unijų grupę prižiūrinčios Lietuvos centrinės kredito unijos Kreditų departamento direktorius Eimantas Valentinas.

LKU kredito unijų grupės tikslas – padėti ūkininkams ir žemės ūkio verslams investuoti į modernias ir tvarias technologijas, kurios didintų jų konkurencingumą bei prisidėtų prie tvaraus ūkininkavimo principų diegimo.

Ūkininkai, įmonės ir jų grupės, bei žemės ūkio kooperatyvai, gali pretenduoti į dviejų tipų paskolas. Vienam paskolos gavėjui gali būti suteikta viena paskola tvarioms investicijoms į žemės ūkio valdas ir viena paskola investicijoms į žemės ūkio valdas. Maksimalus vienos paskolos dydis – 200 tūkst. eurų.

Paskolos sutarties su kredito unija sudarymui, pirmiausia būtina pateikti paraišką Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) dėl paramos gavimo pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano kvietimus: „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“ arba „Investicijos į žemės ūkio valdas“. Kvietimus teikti paraiškas rasite šioje nuorodoje.

Pagal kvietimą „Tvarios investicijos į žemės ūkio valdas“ teikiamos paskolos veiklai, susijusiai su tvariomis investicijomis į žemės ūkio valdas. Šios investicijos skatina tvarią žemės ūkio produktų gamybą, klimato kaitos švelninimą, atsinaujinančios energijos gamybą ir aukštesnių gyvūnų gerovės standartų diegimą. Pagal kvietimą „Investicijos į žemės ūkio valdas“ teikiamos paskolos veiklai, susijusiai su žemės ūkio valdų modernizavimu. Šios paskolos skirtos didinti žemės ūkio sektoriaus konkurencingumą, skatinti didesnės pridėtinės vertės žemės ūkio produktų kūrimą, diegti inovacijas ir naujas technologijas, taip palaikant tvarią žemės ūkio produktų gamybą, bei ją skaitmenizuoti.

„Šios dviejų tipų paskolos skirtos investicijoms ir (ar) apyvartiniam kapitalui finansuoti. Investicijų finansavimo atveju, paskolos teikiamos iki 5 metų, o paskolos tik apyvartiniam kapitalui – iki 3 metų laikotarpiui. Didesnei – 70 proc. – paskolos daliai taikomos nulinės palūkanos, o likusiai – finansų tarpininko taikomos rinkos palūkanos, kurios yra ne didesnės nei 5 proc. finansų tarpininko maržos ir 6 mėn. EURIBOR. Priemonei yra skirta 35 mln. eurų, iš kurių 30 mln. eurų – investicijoms į žemės ūkio valdas ir 5 mln. eurų – tvarioms investicijoms į žemės ūkio valdas, plius finansų tarpininkų privačios lėšos, kurios sudarys 30 proc. kiekvienoje paskoloje“, – teigia INVEGOS vyriausioji projektų vadovė Vaida Stamburaitė. 

Lengvatinės paskolos teikiamos pagal finansinę priemonę „Investicijos (įskaitant tvarias) į žemės ūkio valdas“, įgyvendinamą pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą. Daugiau informacijos apie paskolas rasite nuorodoje.

V. Stamburaitė atkreipia dėmesį, jog šiuo metu žemės ūkio subjektai, turintys NMA pažymas, gali kreiptis į kredito įstaigas, pasirašiusias sutartis su INVEGA, ir dėl kitų lengvatinių paskolų.

Vaida Stamburaitė, INVEGOS vyriausioji projektų vadovė

„Be šių paskolų, INVEGOS atrinkti finansavimo partneriai teikia lengvatines paskolas ir pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos priemones, skirtas ūkio subjektams, užsiimantiems žemės ūkio veikla, siekiant skatinti jaunųjų ūkininkų ir smulkiųjų ūkių finansavimą, ūkių plėtrą ir vystymą. Pagal  Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, teikiamos paskolos jauniesiems ūkininkams, pirmą kartą besisteigiantiems žemės ūkio valdoje ir ūkyje. Norint kreiptis dėl paskolos gavimo į finansų tarpininką – banką ar kredito uniją, svarbu turėti NMA pažymą. NMA kviečia dalyvauti skirtingose paramos programose, todėl kiekviena pažyma galioja tam tikrai priemonei, t. y. lengvatinei paskolai gauti“, – sako V. Stamburaitė.

Informacija apie NMA kvietimus, pažymas bei kredito įstaigas, teikiančias lengvatines paskolas, skelbiama INVEGOS internetinėje svetainėje.