INVEGA švenčia 20 metų jubiliejų ir kviečia į meno instaliacijos „Viršūnės“ atidarymo renginį

INVEGA švenčia 20 metų jubiliejų ir kviečia į meno instaliacijos „Viršūnės“ atidarymo renginį

Šiandien, 2021 m. lapkričio 29 d., sukanka 20 metų nuo dienos, kai Lietuvos Respublikos Vyriausybė įsteigė UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), nacionalinę plėtros įstaigą, skirtą verslo finansavimui palengvinti. Siekdama padėkoti šalies verslams, klientams, partneriams ir visiems žmonėms, INVEGA dovanoja šiuolaikinio meno kūrinį – instaliaciją „Viršūnės“. Meno instaliacija bus atidaryta ketvirtadienį, gruodžio 2 d., Vilniuje prie Baltojo tilto, šalia įsikūrusios čiuožyklos.

„Per 20 metų mes sugebėjome pasiekti itin reikšmingų rezultatų, nepaisydami visų pasitaikiusių sunkumų. Svarbiausia, kad už tai privalome padėkoti savo klientams, partneriams, buvusiems ir esamiems darbuotojams, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas. – Šiuolaikinio meno instaliacija „Viršūnės“ – tai per 20 metų sukaupti finansiniai duomenys ir verslo finansavimo rinkos kaita, paversta menu. Instaliacija atskleis valstybės ir mokesčių mokėtojų lėšomis vykdomų investicijų mastą, tarpusavio priklausomybę ir įtaką šalies ekonomikai.“

Šiuolaikinio meno instaliacija „Viršūnės“ – tai per 20 metų sukaupti finansiniai duomenys ir verslo finansavimo rinkos kaita, paversta menu.

INVEGOS duomenimis, per 20 veiklos metų įmonė sukūrė ir įgyvendino 55 verslo finansavimo priemones: garantijas, paskolas, rizikos kapitalo investicijų ir kompensacijų mechanizmus. Iš viso skaičiuojama, kad INVEGA suteikė finansavimą daugiau nei 47 tūkst. šalies verslų, o bendrovės investicijų apimtis siekia daugiau nei 2 mlrd. eurų. INVEGOS sukurtos finansavimo priemonės per 20 metų leido pritraukti daugiau nei 1.4 mlrd. eurų privataus kapitalo lėšų. Būtent šie skaičiai bei jų variacijos ir taps baziniais šiuolaikinio meno instaliacijos pamatais.

Šalia Neries upės ir Baltojo tilto atsirasiantis šiuolaikinio meno kūrinys kiekvienus INVEGOS veiklos metus atvaizduos kalnų linija, o kalnų viršūnės simbolizuos priemonių, taikytų tais metais, skaičių. Finansavimą gavę verslai bus atvaizduojami kaip metaliniai augalai su veidrodėlių ir atšvaitų viršūnėmis. Skaičiuojama, kad nuo vėjo linguos apie 47 000 vienetų tokių augalų. Šviečiantis meno kūrinys, primenantis kalnus, matysis ne tik nuo šalia esančios gatvės, bet ir kito upės kranto bei šalia esančių daugiaaukščių.

Pasak instaliacijos „Viršūnės“ autorės – Lietuvos dizaino prizu apdovanotos ir Gineso rekordą už instaliaciją „Lūpdažių bokštas“ pelniusios kūrėjos Agnės Kišonaitės – tai kol kas didžiausia autorės kurta instaliacija. Instaliacija bus 100 metrų ilgio ir 50 metrų pločio, užimsianti apie 5000 kvadratinių metrų plotą.

Šiuolaikinio meno instaliacijos „Viršūnės“ atidarymo ceremonija prasidės gruodžio 2 d. 16.30 val. Instaliaciją šalies piliečiai galės lankyti iki ateinančių naujų metų pradžios. Atidarymo transliaciją taip pat bus galima stebėti gyvai INVEGOS socialinio tinklo Facebook paskyroje bei 15min.lt portale.

 


Tardami ačiū už galimybę kurti novatoriškus finansinius sprendimus, kurie padėjo augti Lietuvos verslams, visą lapkritį mūsų svetainėje kviečiame sekti, kaip gimsta INVEGOS darbo rezultatus atspindintis meno kūrinys, ir susipažinti su per 20 metų pasiektais INVEGOS rezultatais.

Žiūrėti