Pirmasis didelis projektas naujam verslui – galimybė, kurios negalima paleisti

Pirmasis didelis projektas naujam verslui – galimybė, kurios negalima paleisti

Sėkmingai įgyvendintas pirmasis didelis projektas gali gerokai paspartinti naujo verslo augimą. Aliuminio profilių gaminių įmonė „Production Line“ tokį šansą gavo, tačiau dar reikėjo išspręsti finansavimo klausimą. Tinklalaidėje „Stiprus verslas su INVEGA“ bendrovės vadovas Darius Armanavičius pasakoja apie tai, kaip jam pavyko pasinaudoti finansine priemone „Startuok“ ir kokią įtaką tai turėjo tolimesnei plėtrai.

Langus, duris ir fasado segmentus iš profilių gaminančios „Production Line“ įmonės vadovas D. Armanavičius savo verslą drauge su partneriu pradėjo po to, kai bankrutavo paskutine jo darboviete buvusi įmonė. Tinklalaidėje „Stiprus verslas su INVEGA“ jis atskleidžia, kad sprendimas grįžti į tą patį sektorių ir bandyti dar kartą buvo gerai pasvertas. Norėjo išnaudoti savo anksčiau įgytą patirtį ir pasitelkti ankstesnėje įmonėje dirbusių specialistų įgūdžius.

„Šioje srityje dirbu jau ilgiau nei 10 metų – visi gamybos ir verslo organizavimo procesai yra puikiai pažįstami. Paskutinės įmonės, kurioje dirbau maždaug trejus metus, bankrotas buvo lemiamas momentas – sprendžiau, ar ieškoti darbo arba imtis savo verslo. Nusprendžiau, kad nebenoriu būti kažkieno darbuotojai, įkūriau įmonę ir kol kas viskas klostosi sėkmingai“, – kalba pašnekovas.

Lėšas įsisavino greitai

Ankstesnė patirtis išmokė D. Armanavičių mažinti verslo riziką renkantis įvairius klientus. „Production Line“ nesusitelkia ties vienu dideliu projektu, renkasi ir mažesnius. Dauguma įmonės klientų – privatūs vartotojai, tačiau tarp užsakovų yra ir didelių įmonių. Anot gamybos bendrovės vadovo, tai leidžia užtikrini pastovų apyvartinių lėšų srautą.

„Stiprus verslas su INVEGA“ tinklalaidės svečio teigimu, didžiausia problema gamybos sektoriuje šiuo metu yra sunkiai prognozuojamos žaliavų kainos. Pavyzdžiui, brangstant stiklo paketų žaliavoms, ženkliai išauga ir įmonės gaminių kainos. Anot D. Armanavičiaus, tuomet tenka pradėti derybas su klientais dėl sutarčių perrašymo, tačiau jos ne visuomet būna sėkmingos. Neradę bendros kalbos kainų skirtumą dengdavo patys, o jaunai įmonei tai buvo labai skausminga.


Darius Armanavičius „Production Line“  vadovas

Taip senkant pradiniam kapitalui „Production Line“ sulaukė progos įgyvendinti beveik 1,5 mln. eurų vertės projektą. Reikėjo papildomų lėšų ir jas reikėjo gauti greitai. Įmonė nusprendė pasinaudoti INVEGOS finansine priemone „Startuok“. Greitai susirinko visą reikiamą informaciją ir pradėjo pildyti paraiškas.

Bendravimas vyko labai sklandžiai, todėl pavyko greitai išsiaiškinti visas subtilybes. Mūsų įmonė atitiko 90 proc. keliamų kriterijų, o dėl likusių 10 proc. dar teko šiek tiek padirbėti. Tuo metu mums buvo itin svarbu greitai įsisavinti lėšas, o INVEGOS nuoseklumas padėjo tai pasiekti.

„Bendravimas vyko labai sklandžiai, todėl pavyko greitai išsiaiškinti visas subtilybes. Mūsų įmonė atitiko 90 proc. keliamų kriterijų, o dėl likusių 10 proc. dar teko šiek tiek padirbėti. Tuo metu mums buvo itin svarbu greitai įsisavinti lėšas, o INVEGOS nuoseklumas padėjo tai pasiekti“, – komentuoja verslininkas.

Pagreitino įmonės augimą

Gautas valstybės finansavimas leido „Production Line“ įgyvendinti pirmąjį didelį projektą, o tai ženkliai paspartino įmonės augimą. Pirmųjų metų apyvarta vietoje planuotų 250 tūkst. eurų pasiekė 850 tūkst. eurų. D. Armanavičius prognozuoja, kad 2023-aisiais bendrovės apyvarta sieks 2 mln. eurų.

Pasinaudojus INVEGOS finansine priemone „Startuok“ įgyvendintas projektas atnešė dvigubą naudą. Gerai atliktą darbą lydėjo nauja kliento užduotis – tiesiai ant fasado įrengti saulės elektrines. Įmonė per itin trumpą laiką suprojektavo ir įgyvendino originalų inžinerinį sprendimą, kuriuo dabar domisi ir kiti klientai. Montuoti saulės elektrines ant fasado pritaikant „Production Line“ sprendimą norėtų ne tik Lietuvos, bet ir Estijos, Šveicarijos ir Izraelio įmonės.

„Radome saulės modulius gaminančius partnerius ir pritaikėme jų montavimui savo pačių suprojektuotą inžinerinį sprendimą. Galima sakyti, kad sukūrėme visiškai naują produktą. Pirmieji nauji gaminiai neseniai iškeliavo į kaimyninę Estiją“, – pasakoja D. Armanavičius.

„Stiprus verslas su INVEGA“ vedėja Odeta Bložienė tinklalaidėje primena, kad įmonės ar verslininkai, pasinaudoję INVEGOS „Palūkanų kompensavimo" priemone gali susigrąžinti dalį lėšų už sumokėtas paskolos palūkanas ir šias lėšas skirti kitiems verslo poreikiams.

Daugiau apie verslo finansavimo sprendimus ir gamybinės įmonės iššūkius bei pamokas - sužinosite „Youtube“ ir „Spotify“ platformose.