Pradedantieji randa ne po vieną finansų šaltinį

Planuojantieji pradėti verslą drąsiau būtų linkę skolintis nei anksčiau – tyrimo duomenimis, 2 iš 3 verslą norinčių pradėti gyventojų imtų kreditą, o toks rodiklis yra aukščiausias nuo 2013 m., rodo „Invega“ užsakymu atliktas tyrimas.

„Invega“ (UAB „Investicijų ir verslo garantijos“) šiemet pirmąjį pusmetį sutiko skirti paskolų garantijas 92% įmonių, kurios veikia pirmuosius metus. Būtent tokiam vos susikūrusiam verslui gauti paskolą yra sudėtingiausia, o paskolų garantija padidina jų galimybę kreditą gauti.

Šaltinių, kur gauti pinigų ne tik starto išlaidoms, bet ir pagrindinėms priemonėms ar net geresnėms, nei būtų galima įsigyti skolinantis, yra ir daugiau. „Gazelė“ rašė ne apie vieną jauną verslininką, kuris svarbiausias verslo išlaidas padengė remiamas valstybės.

Pavyzdžiui, radviliškietė juvelyrė Adelė Dagytė, pradėjusi gaminti papuošalus, važinėjo į sostinę, kur nuomojosi darbo vietą, nes neturėjo reikalingos įrangos.

Tačiau papuošalų užsakymų ji turėjo ir prietaisų reikėjo, todėl ieškojo galimybių, kaip jų įsigyti be bankų paskolų. Ir rado – p. Dagytė pasinaudojo Darbo biržos parama savarankiškam užimtumui remti – darbo vietai susikurti.

Juvelyrė gavo beveik 14.000 Eur vertės finansavimą reikalingai įrangai įsigyti. Gavusi Darbo biržos savarankiško užimtumo paramą, p. Dagytė nusipirko 12 aparatų. Svarbiausias jų – 3D spausdintuvas, kurio vertė – kiek daugiau kaip 5.000 Eur.

Prie gautų lėšų p. Dagytė turėjo pridėti 30% sumos vertės, tačiau, pradėjusi projektą, sklandžiai jį vykdydama, šiuos pinigus jau atgavo.

Trejus metus įranga bus valstybės nuosavybė, paramą gavusi verslininkė įsipareigoja ją prižiūrėti, naudoti, tačiau tik savo studijoje.

Be nacionalinių priemonių pradedantiesiems pravartu pasidairyti ir vietinių galimybių savo savivaldybėje iš Smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo fondo, kuriuos praėjusiais metais VšĮ „Versli Lietuva“ duomenimis, turėjo 56 savivaldybės, tačiau maža dalis jų informaciją apie prieinamas priemones pateikė patogiai ir aiškiai. Vis dėlto savivaldybės gali skirti paramą skirtingiems verslo pradžios dalykams. Pavyzdžiui, Tauragės savivaldybė kompensuoja dalį įmonės registravimo, su įmonės steigimu susijusių išlaidų; rinkodaros priemonių išlaidų, patalpų nuomos išlaidų.

Praėjusią savaitę pranešta ir apie pirmąją valstybės remiamą sutelktinio finansavimo priemonę „Avietė“, kurioje verslo poreikius, kartu su kitais finansuotojais, per alternatyvaus finansavimo platformas tiesiogiai finansuoja ir valstybė. Ši suma gali siekti iki 10.000 Eur, o maksimali valstybės lėšomis finansuojama dalis – ne didesnė kaip 40% paskolos vertės.

Portalo vz.lt informacija