Verslo pasaulyje svarbus kiekvienas euras

Švaros paslaugų įmonei UAB „Švaros broliai“ duris į sėkmę atveria išnaudojamos galimybės ir noras sutaupyti neskriaudžiant nei klientų, nei darbuotojų

Atlygis už darbą yra ta įmonės sąnaudų sritis, kur taupyti rizikinga – gresia prarasti darbuotojus. Bet vis viena norisi, nes visada stinga lėšų finansuoti kitas verslo progresui svarbias sritis: kelti darbuotojų kvalifikacijai, gerinti darbo sąlygoms ir kitoms motyvacinėms priemonėms. Užtat patartina nepraleisti galimybių gauti šiems tikslams teisėtos finansinės paramos.

Tokiu požiūriu vadovaujasi dvidešimtmetį savo veiklą konkurencingoje rinkoje vykdanti švaros paslaugų įmonė „Švaros broliai“. Bendrovės personalo projektų vadovė Loreta Dragūnienė sako, kad konkurencingoje verslo aplinkoje siekiant užtikrinti geras sąlygas darbuotojams nevalia praleisti galimybių gauti valdžios siūlomų finansinių paskatų.

„Siekiame sudaryti kuo geresnes sąlygas darbuotojams, nuolat ieškome papildomų galimybių, kaip sutaupyti ar kur gauti finansinę paramą, kad paslaugų kainų kėlimas nebūtų vienintelis kelias rasti lėšų darbuotojų darbo sąlygų gerinimui, mokymams ar motyvavimui“, – sprendimą pasinaudoti UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) įgyvendinama darbo užmokesčio kompensavimo priemone „Parama darbui“, finansuojama Europos socialinio fondo lėšomis, aiškino  „Švaros brolių“ personalo projektų vadovė L. Dragūnienė.

„Švaros broliai“ ir anksčiau yra pasinaudoję „Invegos“ teikta darbo užmokesčio kompensavimo priemone pirmajam darbui. Tad įmonei iš naujo susipažinti su subsidine priemone „Parama darbui“ jau nebereikėjo, o ir privalumai buvo  aiškūs.

„Invegos“ teikiama darbo užmokesčio kompensavimo priemonė skirta skatinti įmones priimti į darbą jaunus, didelės patirties neturinčius, bei vyresnius, po ilgesnės pertraukos į rinką grįžtančius, darbuotojus. L. Dragūnienė neabejoja, kad tiems darbuotojams, kurie iš tikrųjų yra motyvuoti ir nori įsitvirtinti darbo rinkoje, ši kompensavimo priemonė gali padėti.

Nors įmonės neretai visai pagrįstai baiminasi, kad siekiant pasinaudoti įvairiomis kompensavimo priemonėmis teks įveikti daug biurokratinių kliūčių ir procesas užsitęs varginančiai ilgai, „Švaros brolių“ patirtis naudojantis „Invega“ dotacijų priemone „Parama darbui“ yra visiškai kitokia, paliko tik pozityvų įspūdį. „Kompensaciją gavome gana greitai, neteko nukelti pasirinkto darbuotojo įdarbinimo datos, taip pat neatsirado papildomų administravimo sunkumų per visą darbo užmokesčio kompensavimo laikotarpį“, – teigė įmonės atstovė. Patirtį naudojant šią darbo užmokesčio kompensavimo priemonę ji galėjo palyginti su kitų įstaigų teikiama finansine pagalba.

L. Dragūnienė pažymėjo – atsiradus „Sodros“ įmokų „grindims“, priemonė „Parama darbui“ bendrovei „Švaros broliai“ leidžia iš dalies kompensuoti ir padidėjusius mokesčius, ir taip išvengti būtinybės atleisti darbuotojus, kurie dirba ne visą darbo dieną.

Darbo užmokesčio kompensavimo priemonė „Parama darbui“

Pretenduoti į „Invegos“ administruojamą darbo užmokesčio kompensavimo priemonę „Parama darbui“ gali visi viešieji ar privatūs juridiniai asmenys, juridinių asmenų filialai ar atstovybės, taip pat fiziniai asmenys, kurie verčiasi ūkine komercine veikla.

Įmonėms, kurios įdarbina žmones, turinčius sunkumų darbo rinkoje, valstybė gali kompensuoti dalį (23,3 proc.) darbo užmokesčiui skiriamų lėšų. Turinčiais sunkumų šiandien pripažįstamas 18–29 m. amžiaus darbo patirties neturintis jaunimas ir vyresni nei 54 m. amžiaus žmones, kurie į darbo rinką grįžta po ne mažiau nei 6 mėnesių pertraukos.

Paraiškos vertinamos ne ilgiau nei 30 dienų, tačiau vidutiniškai tai užtrunka perpus mažiau. Nuo priemonės įgyvendinimo pradžios kompensavimo priemone „Parama darbui“ pasinaudojo 488 įmonės. Iš viso priemonei įgyvendinti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 40,5 mln. Eur Europos socialinio fondo lėšų.

Žurnalo „IQ“ informacija