Aptarti Europos socialinio fondo instrumentai, skatinantys savisamdą ir verslumą

Vienoje (Austrijos Respublika) vyko pirmasis teminis patariamosios platformos „fi-compass“ seminaras, skirtas Europos socialinio fondo (ESF) 8 tematinio tikslo programos finansinėms priemonėms, skatinančioms savisamdą ir verslumą, aptarti. Seminare dalyvavo ESF vadovaujančių institucijų, finansinių tarpininkų bei kitų suinteresuotųjų šalių atstovai iš visos Europos Sąjungos.

Seminare praktines įžvalgas apie Verslumo skatinimo fondą 2014–2020 Lietuvoje pristatė priemonės vadovaujančiosios institucijos – Lietuvos Respublikos finansų ministerijos – atstovė Rūta Dapkutė bei fondų fondo, finansuojamo iš ESF lėšų, valdytojo UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) atstovė Inga Beiliūnienė.

Savo pristatymuose Lietuvos atstovės pabrėžė, kad finansinės priemonės sėkmė priklauso nuo išsamaus išankstinio (ex ante) vertinimo bei dėmesio, skiriamo siekiant užtikrinti tinkamą geografinę finansinių tarpininkų aprėptį viso finansinės priemonės įgyvendinimo metu. Pranešėjos taip pat pridūrė, kad gera komunikacija ir potencialių pareiškėjų gebėjimų stiprinimas yra vieni svarbiausių aspektų.

„Buvo malonu pasidalyti patirtimi ir taip padrąsinti kitas šalis nares naudotis finansinėmis priemonėmis. Sprendžiant iš to, kiek daug klausimų gavome, matau didelį potencialą tolesnei finansinių priemonių plėtrai“, – po seminaro sakė R. Dapkutė.

Tarp dalyvių daug populiarumo sulaukė klausimų–atsakymų sesijos, kurių metu buvo keičiamasi idėjomis ir nuomonėmis įvairiais klausimais. Diskusijose apie Verslumo skatinimo fondą 2014-2020 buvo aptartos finansinių tarpininkų atrankos, finansinių priemonių derinimas su subsidijomis, analizuojami su veiklos rezultatais susiję mokesčiai ir tinkamos finansuoti išlaidos. Ypač susidomėjimo sulaukė mokymo paslaugų, skirtų ir valdančioms institucijoms ir finansiniams tarpininkams, pasiūla bei kitos papildomos priemonės, skirtos potencialiems galutiniams finansinės priemonės naudos gavėjams.

„Dalyvių susidomėjimas leidžia tikėti, kad finansinės priemonės, kurios yra įgyvendinamos Lietuvoje, gali būti taip pat sėkmingai įgyvendinamos ir kitose šalyse“, – sesiją komentavo I. Beiliūnienė.

Seminaro dalyviai pabrėžė, kad pranešėjų pristatymai ir pasirinktas diskusijų modelis P2P (peer-to-peer), kurio metu pranešėjai galėjo pasidalyti savo patirtimi, buvo naudingi. Aukštai įvertintos ir bendradarbiavimo galimybės su kolegomis ir pranešėjais.

Daugiau informacijos apie seminarą bei pranešėjų prezentacijas galite rasti adresu https://www.fi-compass.eu/event/2765/esf-financial-instruments-supporting-self-employment-and-entrepreneurship-thematic

Visą pranešimą galite rasti adresu https://www.fi-compass.eu/news/2017/06/european-social-fund-financial-instruments-supporting-self-employment-and