Duomenų analitikė Agnė: darbas šioje organizacijoje – tai galimybė prisidėti prie Lietuvos ekonomikos vystymo

Duomenų analitikė Agnė: darbas šioje organizacijoje – tai galimybė prisidėti prie Lietuvos...

Prie INVEGOS komandos Agnė kaip duomenų analitikė-aktuarė prisijungė 2023 m. pradžioje. Skaičių magiją ji atrado dar besimokydama mokykloje, po kurios baigimo nusprendė įstoti į finansų ir draudimo matematikos studijas. Šiuo metu Agnė studijuoja magistrantūroje ir džiaugiasi, jog naujai įgytas žinias pavyksta pritaikyti savo darbe.

Agne, kas tave motyvavo prisijungti prie šios organizacijos?

Prieš prisijungdama prie INVEGOS komandos dirbau investicijų analitike. Analizavau finansinių priemonių portfelį ir teikdavau pastebėjimus apie jo kokybę.

Analitikės-aktuarės pozicija INVEGOJE sudomino galimybe vertinti įvairias priemones, kurios pasižymi skirtinga specifika. Kartu tai tapo galimybe iš arčiau pažinti Lietuvos ekonominę situaciją.

Kaip apibūdintum analitikės-aktuarės poziciją?

Dirbant šioje pozicijoje reikia turėti matematikos, ekonomikos, statistikos žinių, taip pat suprasti finansų rinkas. Pagrindinis mano uždavinys analizuojant duomenis yra įvertinti finansinių produktų portfelio kokybę ir įžvelgti pokyčių priežastis.

Tikslas yra priimti skaičiais pagrįstus sprendimus, kurie kurtų pridėtinę vertę ir mažintų tikėtinus rizikos kaštus. Kasdien dirbame su dideliais kiekiais duomenų, todėl svarbu suprasti, ko juose ieškome.

Šiame darbe būtina pasitelkti ekonominę intuiciją – atkreipti dėmesį į pasikeitimus ekonomikoje, atskirti svarbius rodiklius, kurie turėtų įtakos finansinių instrumentų portfelio vystymuisi.  Kiekvienas finansinis produktas yra skirtingas, todėl greitas mąstymas ir bendras ekonominės situacijos vaizdo matymas yra labai svarbūs.

Kaip sekasi suderinti darbą ir studijas?

Studijos yra glaudžiai susijusios su mano darbu. Mokausi tai, kas reikalinga norint dirbti aktuarės-analitikės darbą. Tai tikimybių teorija, matematika ir gebėjimas panaudoti matematines žinias analizuojant finansų rinkas.

Džiaugiuosi, kad modelius, kuriuos nagrinėju paskaitose, pritaikau analizuojant duomenis darbe. Taip ir paskaitose, į kiekvieną skaičiavimo būdą pradėjau žiūrėti naujomis akimis – ne tik įsigilinu į naujo modelio formuluotę, bet sau mintyse stengiuosi sukurti realų pavyzdį, kaip metodas veiktų tikrame pasaulyje, kuriame ekonominė situacija sparčiai keičiasi ir niekada neatitiks visų teorinių reikalavimų.

Būtent darbe įgyta patirtis padeda susidaryti bendrą vaizdą ir pritaikyti teoriją praktikoje.

Kaip apibūdintum savo skyriaus komandą?

Komandos nariai yra kritiškai ir plačiai mąstantys žmonės. Dirbdami išvien stengiamės žvelgti į priekį ir fokusuotis į ilgąjį laikotarpį. Siekiame prognozuoti ateities įvykius, todėl reikalingos ne tik matematikos žinios, bet ir domėjimasis dabartine ekonomine situacija, gebėjimas prognozuoti jos vystymąsi ateityje.

Skyriaus komandoje dirba srities profesionalai – labai džiaugiuosi, kad kolegos turi daug patirties ir puikiai išmano komandinį darbą.

Nors darbas su skaičiais ir duomenimis iš pirmo žvilgsnio atrodo rutininis, tačiau kasdienybė yra labai dinamiška. Bendradarbiaujame ne tik skyriaus lygyje, bet ir tarp skyrių, kai kartu ieškome geriausių sprendimų.

Nors darbas su skaičiais ir duomenimis iš pirmo žvilgsnio atrodo rutininis, tačiau kasdienybė yra labai dinamiška. Bendradarbiaujame ne tik skyriaus lygyje, bet ir tarp skyrių, kai kartu ieškome geriausių sprendimų.

Kaip apibūdintum INVEGĄ žmogui, svarstančiam prisijungti prie komandos?

INVEGA – tai būdas prisidėti prie ekonomikos vystymo mūsų šalyje. Tai unikali organizacija, kurioje dirbant suteikiama galimybė įsigilinti į Lietuvos ekonomiką ir kurti geresnę ateitį šaliai.

Labai džiaugiuosi, kad radau darbo vietą, kurioje galiu pritaikyti savo žinias ir toliau jas kaupti.

Ieškantiems naujų karjeros galimybių, kviečiame susipažinti su atviromis pozicijomis INVEGOJE.