Jaunas verslas: nuo kavinės audiofilams iki senelių globos namų

Jaunas verslas: nuo kavinės audiofilams iki senelių globos namų

INVEGA balandį pasirašė 100-ąją sutartį pagal jau kelerius metus veikiančią finansinę priemonę „Startuok“, kuri yra skirta jaunam, pradedančiam arba socialinio poveikio projektus vykdančiam verslui, taip pat ukrainiečių įmonėms, įkurtoms Lietuvoje. Sutartis sudaryta su maitinimo paslaugų įmone „Delta mityba“, ketinančia atverti įdomios koncepcijos kavinę sostinėje. Palankiomis sąlygomis ši įmonė skolinasi 83 tūkst. eurų, kuriuos naudos kavinės patalpų įrengimui, įrangos, baldų, garso technikos įsigijimui ir kitoms išlaidoms padengti.

„Tai bus pirmasis Vilniuje HIFI muzikos baras, įkvėptas šimtametės džiazo klausymo barų tradicijos (Jazz Kissa) iš Japonijos. Anksčiau tik audiofilams skirtos panašios erdvės dabar tapo atviros visai smalsiai publikai. Tokie muzikos barai šiuo ypač madingi Berlyne, Londone, Lisabonoje. Plokštelių pilnos lentynos, įspūdingai atrodanti garso sistema iš savęs tampa traukos objektais. Greta maisto ir gėrimų siūloma unikali klausymosi patirtis. Muzika čia skambės tik iš vinilų, o kiekviena plokštelė bus grojama nuo pradžios iki galo. Nesvarbu, ar tai būtų natūralus vynas, ar meskalis, ar muzikos įrašai, mūsų aistra yra atrasti ir miestui pristatyti naujausias tendencijas ir tai, ko dar nėra“, - pasakoja būsimo baro komanda ir vienas iš jos įkūrėjų Šarūnas Sviridenka.

Verslininkas planuoja, kad komandą sudarys 15 žmonių, o kavinėje bus galima ragauti Viduržemio jūros virtuvės patiekalų.

„Pradedančiam verslui finansinis užnugaris labai svarbus, nes jis dar neturi užtikrintų pajamų ar apyvartinių lėšų, tad gauti finansavimą nėra lengva. Todėl ši priemonė leidžia jaunam verslui investicijoms pasiskolinti iki 3 mln. eurų, o apyvartinėms lėšoms – iki 200 tūkst. eurų. Iš viso finansinės pagalbos pagal šią priemonę suteikta už daugiau kaip 22 mln. eurų“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Pradedančiam verslui finansinis užnugaris labai svarbus, nes jis dar neturi užtikrintų pajamų ar apyvartinių lėšų, tad gauti finansavimą nėra lengva. Todėl ši priemonė leidžia jaunam verslui investicijoms pasiskolinti iki 3 mln. eurų, o apyvartinėms lėšoms – iki 200 tūkst. eurų.

Skaičiuojama, kad vidutinė paskolos suma paprastai siekia apie 200 tūkst. eurų. Iš viso priemonei numatyta 33 mln. eurų. Investicijoms skirtą paskolą grąžinti galima per 10 metų, apyvartinėms lėšoms – per 3 metus. Šios paskolos teikiamos jaunam verslui iki 3 m. amžiaus bei socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms ir Ukrainos verslams, veikiantiems Lietuvoje iki 5 m. Socialinio poveikio projektus vystantiems verslams ir ukrainiečių įmonėms taikoma 30 proc. nuolaida palūkanoms.

Vienas iš sėkmingo socialinio poveikio verslo pavyzdžių – Inetos ir Ąžuolo Žvagulių šiais metais vasario mėnesį atidaryti senelių globos namai Bartkuškyje. INVEGA tam skyrė daugiau kaip 110 tūkst. eurų paskolą. Dėl įvairių leidimų, procedūrų porai šį projektą įgyvendinti užtruko 2 metus.

„Startuok“ finansinė priemonė yra finansuojama Europos regioninio plėtros fondo lėšomis.