VIPA organizuotame renginyje patirtimi dalinosi 7 Europos šalių nacionalinių plėtros įstaigų vidaus auditoriai

VIPA organizuotame renginyje patirtimi dalinosi 7 Europos šalių nacionalinių plėtros įstaigų...

Gegužės 26 d. VIPA lankėsi Trijų jūrų iniciatyvos (3JI) regiono šalių nacionalinių plėtros įstaigų vidaus auditoriai. Šis vizitas – vienas iš renginių, skirtų plėtoti bendravimą, dalijimąsi patirtimi ir įžvalgomis tarp 3JI šalis nares atstovaujančių institucijų.

Tai jau 4-asis ir pirmas Lietuvoje Trijų jūrų institucijų vidaus auditorių bendradarbiavimo tinklo susitikimas. Pirmieji renginiai vyko nuotoliniu būdu, trečiasis renginys buvo organizuotas 2021 metų lapkričio mėn. Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) Vidaus audito departamento, Varšuvoje.

Lietuvoje vykusio susitikimo tikslas – pasidalinti vidaus audito ataskaitų rengimo ir rekomendacijų įgyvendinimo stebėsenos gerąja patirtimi. Renginyje darbo praktika dalinosi vidaus auditoriai iš Bulgarijos (Bulgarijos plėtros bankas, BDB), Čekijos (Nacionalinis Čekijos Respublikos plėtros bankas, NRB), Latvijos (Altum), Lenkijos (BGK), Rumunijos (Eximbank), Vengrijos (Eximbank) ir Lietuvos (VIPA).

Atidarydamas renginį VIPA generalinis direktorius Gvidas Dargužas pažymėjo, kad Trijų jūrų iniciatyvos investicijų fondo pagrindu vystomas tarptautinis bendradarbiavimas vidaus audito srityje yra naudinga platforma, sudaranti galimybes dalintis patirtimi ir kurti pridėtinę vertę, taikant geriausias praktikas.

Lietuvai Trijų jūrų investicinio fondo veikloje, aktyviai prisideda plėtojant bendradarbiavimą su tarptautiniais partneriais ne tik Lietuvai svarbių investicijų srityje, bet ir nacionalinių plėtros įstaigų veiklai aktualiuose srityje, tarp kurių – vidaus audito veiklos organizavimas. Ateityje planuojama tęsti 3JI auditorių bendradarbiavimo veiklą ir aktyviai prisidėti organizuojant naujus susitikimus

3JI 2019 metais įsteigė investicinį fondą, kurio tikslas – investuoti į transporto, energetikos ir skaitmeninę infrastruktūrą trijų jūrų regiono šalyse ir padėti įveikti atskirų ES regionų vystymosi skirtumus. Svarbus jo vaidmuo – papildyti ir sustiprinti atskirų šalių kapitalo panaudojimą ir ES finansines priemones. 2021 m. VIPA Lietuvos Respublikos Vyriausybės pavedimu įsipareigojo investuoti į fondą 20 mln. Eur.