ES investicijų priemone pasinaudojęs verslininkas: naudą jaus ir darbuotojai, ir klientai

Sukurta: 2017-09-11
Leidinio „Miesto laikraštis“ informacija

Nuolat kintantys darbo rinkos poreikiai šalies įmones skatina atidžiai stebėti, kokių žinių bei kompetencijų jų darbuotojams gali prireikti netolimoje ateityje. Tai daryti lengviau, jei į pagalbą kviečiami specialistai, išmanantys, kokių kvalifikacijų paprastai trūksta darbuotojams, ir gebantys savo patirtimi pasidalinti su verslu.

Palankias sąlygas mokytis ir kelti darbuotojų produktyvumą suteikia Europos Sąjungos (ES) investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“. Tokia galimybe pasinaudojo jau daugiau kaip 20 metų Jonavoje veikianti įmonė „Baldai Jums“.

Priemonės nauda neabejoja

„Kompetencijų vaučerio“ nauda yra neabejotina, tereikia nebijoti investuoti į darbuotojų švietimą. Jei tikslingai ir efektyviai dirbama, ieškoma naujų darbuotojų kompetenciją keliančių sprendimų, tikrai galima tikėtis ekonominės naudos“, – sprendimu pasinaudoti ES investicijų priemone „Kompetencijų vaučeris“ džiaugiasi įmonės direktorius Alfonsas Meškauskas.

Pasak pašnekovo, per pastaruosius metus bendrovė „Baldai Jums“ smarkiai patobulėjo, tačiau sėdėti ant laurų neketina. Tam, kad gamybos procesas vyktų sklandžiai ir sunaudotų mažiau resursų, įmonė ketina pasinaudoti darbuotojų kompetencijos tobulinimo sistema „Lean“.

„Savo bendrovėje diegsime „Lean“ sistemą – ją pritaikius gebėsime efektyviau dirbti ir matysime apčiuopiamą naudą. Esame įvykdę savo namų darbus, planuojame samdyti reikiamus mokymus teikiantį specialistą ir tikimės įmonėje sklandžiai įdiegti šią sistemą“, – teigia pašnekovas.

Nors, kaip aiškina, A. Meškauskas mokymų rezultatus iliustruoti skaičiais yra sudėtinga, tikimasi, kad investicijų grąžą jus ne tik žinių įgavę darbuotojai, bet ir klientai.

„Jau dabar galima numatyti, kad didės įmonės darbuotojų atlygis. Iki šio negirdėjau nė vieno atvejo, kad panaši priemonė nebūtų pasiteisinusi“, – įsitikinęs įmonės atstovas.

Atvira iniciatyvoms priemonė

Įmonėms leidžiama pačioms nuspręsti, kokių mokymų reikia, o pateiktame sąraše neradus reikiamos mokymų programos, jį galima pildyti pačių bendrovių iniciatyva.

„Rinkomės iš pateikto mokymo įstaigų sąrašo, tačiau ne viskas atitiko mūsų interesus. Aktyviai ieškojome mums tinkančios mokymų programos ir patys kreipėmės į mokymų įstaigas. Užteko parodyti iniciatyvą įtraukti pageidaujamus mokymus ir suderinus su Ūkio Ministerija sąrašas buvo papildytas“, – džiaugėsi A. Meškauskas.

Pašnekovas taip pat pabrėžia, kad Ūkio ministerijos administruojama ES investicijų priemonė galima pasinaudoti ne kartą, įmonė jau yra numačiusi, kokiu tikslu galėtų ją panaudoti antrą kartą.

„Yra galimybė vėl pasinaudoti „Kompetencijų vaučeriu“ ir, gavus kompensaciją, vykdyti, pavyzdžiui, patobulintą darbuotojų kompetencijos kėlimo strategiją ar diegti kitą sistemą“, – aiškina įmonės atstovas.

Kviečia įmones teikti paraiškas

Priemonė „Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę kelti savo darbuotojų kvalifikaciją ir kompetenciją, o darbuotojams geriau prisitaikyti prie nuolatos kintančių darbo rinkos reikalavimų. Priemonė suteiks įmonėms finansavimą darbuotojų mokymui tuo metu, kai jo reikia, ir ta apimtimi, kokios reikia. Jau paskelbtas pirmasis kvietimas įmonėms teikti paraiškas. Šiuo kvietimu darbuotojų mokymams planuojama skirti 10 mln. eurų ES fondų lėšų. Iš viso iki 2020 m. darbuotojų mokymams pagal priemonę numatoma skirti 33,8 mln. eurų.

Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiantys ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama 80 proc, didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos. Vienam pareiškėjui maksimali mokymų kompensacija metams yra 4500 eurų. Paraiškos teikiamos bendrovei „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) iki 2020 m. lapkričio 30 d. Mokymų paslaugų tiekėjų ir mokymų programų sąrašą galima rasti VšĮ „Versli Lietuva“ svetainėje www.verslilietuva.lt. Šis sąrašas nuolat pildomas, o neradus reikiamos mokymų programos, galima kreiptis į VšĮ „Versli Lietuva“ dėl jos įtraukimo į sąrašą.

Naujienas apie priemonę „Kompetencijų vaučeris“ sekite Ūkio ministerijos (www.ukmin.lt), INVEGA (www.invega.lt), VšĮ „Versli Lietuva“ (www.verslilietuva.lt) bei ES investicijų (www. esinvesticijos.lt) svetainėse.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.