Didžiausia Baltijos šalyse privataus ir rizikos kapitalo fondų valdytoja „BaltCap“ kuria naują investicijų fondą „BaltCap Growth Fund“, į kurį ketina pritraukti 50 mln. eurų. Fondas investuos į sparčiai augančias įmones Baltijos šalyse.

„Fondas buvo sukurtas, nes matome poreikį investuoti į sparčiai augančias kompanijas Lietuvoje ir kitose dviejose Baltijos šalyse“, – spaudos konferencijoje teigė „BaltCap“ investicijų direktorius Kornelijus Čelutka.

Pasak jo, bus investuojama į įmones, kurios yra pelningos ir siekia plėstis, įsigyti konkurentus bei kurti naujus produktus. Anot jo, dialogas su konkrečiomis įmonėmis, į kurias planuojama investuoti, vyksta nuolat. Į vieną kompaniją planuojama investuoti 3-4 mln. eurų.

„BaltCap“, kuris į fondą investuoja 2 mln. eurų, ketvirtadienį pasirašė investicijų sutartį su Baltijos inovacijų fondu (jis investuoja 20 mln. eurų), „Swedbank investicijų valdymu“ (14 mln. eurų) ir „DNB investicijų valdymu“ (apie 4,5 mln. eurų). Dar beveik 10 mln. eurų į fondą ketinama pritraukti, jam pradėjus veikti. Per Baltijos inovacijų fondą investuoja Europos Investicijų Fondas (8 mln. eurų), taip pat „Invega“, Estijos „Kredex“ ir Latvijos „Altum“ – visos jos investuoja po 4 mln. eurų. „Swedbank investicijų valdymo“ vadovas Tadas Gudaitis spaudos konferencijoje teigė, kad į fondą investuojama, tikint, jog smulkios ir vidutinės įmonės turi potencialą augti.

„Tikime smulkių ir vidutinių įmonių augimu, matome gera makroekonominį pagrindą įmonėms augti, tikime, kad fondas duos gerą grąžą“, – teigė T.Gudaitis.

„DNB investicijų valdymo“ vadovas Šarūnas Ruzgys tikino, jog tokie fondai duoda didesnę grąžą, todėl yra patrauklūs investuotojams.

„Vidutiniškai rinkose yra 5-7 proc. augimas, tokio tipo fondai generuoja gerokai didesnę grąžą, bet aišku, tai turi tam tikrą riziką“, – konferencijoje teigė Š.Ruzgys.

Europos Investicijų Fondo viceprezidentas Rogeris Havenithas (Rodžeris Havenitas) tvirtino, kad fondas prisidės prie ekonomikos augimo bei darbo vietų kūrimo Baltijos šalyse. Kalbėdamas apie investicinių fondų svarbą, jis atkreipė dėmesį, kad investicijos į kapitalą regione vis dar žemesnės nei ES vidurkis.

„Todėl, mūsų požiūriu, šioje srityje Baltijos šalyse yra didelis potencialas“, – sakė R.Havenithas.

Pirmasis „BaltCap“ investicijų fondas į smulkias ir vidutines įmones įsteigtas 2001 metais. Po to, 2010 ir 2011 metais, Lietuvoje ir Latvijoje buvo pristatyti dar du „Jeremie“ fondai.

Parengta pagal BNS informaciją.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2017-05-04