Įsteigtas Tvariųjų finansų forumas: prisijungė jau 50 organizacijų

Įsteigtas Tvariųjų finansų forumas: prisijungė jau 50 organizacijų

Žaliųjų finansų institutas šiandien Rockit Vilnius vykusioje tvarumui skirtoje konferencijoje oficialiai paskelbė steigiantis Tvariųjų finansų forumą ir pakvietė prie jo prisijungti viešojo ir privataus sektoriaus atstovus. Šio konsultacinio organo tikslas - sukurti nuolatos veikiančią suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimo platformą, skirtą diskutuoti Lietuvai aktualiausiais tvariųjų (žaliųjų) finansų klausimais, identifikuoti egzistuojančias problemas ir ieškoti jų sprendimo būdų. Prie šio forumo prisijungė jau 50 organizacijų.

„Lietuvai siekiant sėkmingai pereiti prie klimatui neutralios ekonomikos, būtina sutelkti tiek viešojo sektoriaus, tiek privačių investuotojų lėšas. Finansų ministerijos ir partnerių nuosekliai kuriama žaliųjų finansų ekosistema didina Lietuvos patrauklumą tiems, kurie renkasi investuoti į perspektyvius žaliuosius finansiniu produktus“, – sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Pasak ministrės, pernai rudenį įsteigusi Žaliųjų finansų institutą, Lietuva tampa Baltijos regiono žaliųjų finansų centru, o institutas turėtų tapti patikimu partneriu visiems, kuriems prireiks informacijos, konsultacijų, veiksmų koordinavimo plėtojant tvarius projektus. Tai svarbus žingsnis link žalesnės, tvaresnės ir energetiškai nepriklausomos Lietuvos.

„Tvariųjų finansų forumas veiks kaip moderatorius, padedantis sutelkti diskusijas į svarbiausius klausimus, kuriuose reikalingas aktyvus privataus ir viešojo sektoriaus įsitraukimas ir efektyvus bendradarbiavimas - iššūkių identifikavimas, sprendimų paieška ir įgyvendinimas. Norisi pradėti diskusiją su kuo daugiau dalyvių, nes pokyčiai šioje srityje, kurie palies visus, jau sparčiai įgyvendinami, nauji reikalavimai tvarumo srityje ne visiems aiškūs, suprantami. Šis forumas taps ta vieta, kur rasime geriausius sprendimus ar išeitis“, - sakė Audrius Šilgalis, Žaliųjų finansų instituto vadovas.

INVEGOS sudėtyje veikiančio instituto misija – konsultuoti ir padėti verslo, viešojo sektoriaus atstovams įgyvendinti žaliojo finansavimo projektus ir padėti suprasti, kas tai iš tiesų yra, kokia jų vertė ir kam to reikia.

„Siekiame būti partneriais, į kuriuos kreipiamasi rengiant ilgalaikių investicijų planus, planuojant ir įgyvendinant žaliuosius projektus, tvarumo iniciatyvas ar ieškant atsakymų į kilusius klausimus“, - teigia A. Šilgalis. „Tiek verslo, tiek viešojo sektoriaus laukia iššūkis naviguoti naujuose reglamentuose, tad tikimės būti tuo langeliu, kur būtų galima gauti visą reikiamą informaciją ir gaires“.

Forumo nariais jau tapo skirtingos ministerijos, verslo asociacijos, aukštosios mokyklos, dėl tvarumo konsultuojančios įmonės. Artimiausiu metu bus formuojamos darbo grupės, kuriose bus aptariami tvarumo duomenys ir jų rinkimas, reguliavimas, finansavimo pritraukimas, principo „Nedaroma reikšminga žala“ taikymas.

Norinčios jungtis prie Forumo, įmonės ir organizacijos tai gali padaryti užpildžiusios registracijos formą.

 

Nuotraukos: Rockit Vilnius, organizatorių