Verslo sėkmė vandens pursluose

Arūnas Budreckas kartu su bendraminčiais jau kurį laiką yra užkietėjęs vandens sporto entuziastas. Prieš 4 metus kartu su kolegomis jis įkūrė vieną pirmųjų Lietuvoje vandenlenčių parką Klaipėdoje. Šiuo metu Arūno vadovaujama UAB „Lentų broliai“ komanda vandens pramogomis siūlo mėgautis net septyniuose pripučiamų batutų parkuose „Water Inn“ ir keturiuose vandenlenčių parkuose „Wake Inn“ visoje Lietuvoje. Kodėl lietuviškos vasaros vandens pramogoms – tobulos, o didžiausi jų mėgėjai turėtų keliauti į Zarasus?

Kaip susikūrė pirmieji „Water Inn“ vandens pramogų parkai? Kur galima juos rasti?

Vandens pramogų parkus išbandėme su kolegomis keliaudami užsienyje prieš daugelį metų ir ilgainiui tapome prisiekusiais vandens sporto entuziastais. Pradėjome nuo vandenlenčių, vėliau – įrengėme vandens batutų parkus. Praėjusiais metais Vilniaus rajone šalia vieno populiaraus viešbučio nutarėme atidaryti unikalią vandens pramogų zoną, kuria mėgautis gali visos šalies gyventojai. Tai pripučiamų vandens batutų parkas, sulaukęs didžiulės sėkmės – jame noriai laiką leidžia aktyvaus laisvalaikio mėgėjai.

Verslas greitai įgavo pagreitį – šiuo metu „Water Inn“ yra didžiausias pripučiamų vandens batutų parkų tinklas šalyje. Batutų parkai veikia 7 Lietuvos vandens telkiniuose – Vilniuje (Ežeraičio g. ir Pilaitėje, Salotės ež.), Kaune (Lampėdžio ež.), Trakuose (Akmenos ež. ), Druskininkuose (Alkos tv.), Zarasuose (Zaraso ež.) ir Dauguose (Alytaus raj. Daugų ež.), 4 jų įsikūrę vandenlenčių sporto parkuose „Wake Inn“.

Su kokiais iššūkiais susidūrėte kurdami verslą? Kokios finansavimo priemonės padėjo įgyvendinti užsibrėžtus tikslus?

Didžiausias mums kilęs iššūkis buvo tinkamų vietų vandens parkams suradimas. Vandens telkiniai turi būti patogioje vietoje, lengvai prieinami, kad į parką patogiai galėtų atvykti klientai. Stebėjome aplinką, ieškojome tokių vietų, kur reikiamiems įtvirtinimams būtų pakankamai erdvės.

Susidūrėme ir su finansiniais iššūkiais. Prieš ketverius metus, dar kurdami vandenlenčių parką pajūryje, kreipėmės į „Invegą“ (aut. UAB „Investicijų ir verslo garantijos“), kuri suteikė galimybę pasinaudoti jų teikiama garantija verslo paskolai gauti. Tai buvo sėkmingos pradžios garantas – įsibėgėjome, įsigijome reikiamą įrangą, sukūrėme darbo vietų.

Šiuo metu skaičiuojame, kad į visą vandens pramogų ir vandenlenčių parkų tinklą esame investavę beveik 0,5 mln. eurų.

Kuo ypatingi „Water Inn“ batutų ir „Wake Inn“ vandenlenčių parkai? Ką juose galima rasti, kokias pramogas išbandyti?

Didžiausias vandens pramogų parkas šiuo metu yra Zarasuose. Vandenyje yra 9 labai kokybiškos ir įdomios figūros, trasą juosia medinis takelis, kad būtų lengva išlipti iš vandens. Viduryje – sumontuotas bangolaužis, stabdantis bangas ir išlaikantis ežero paviršių lygų.

Bendras „Water Inn“ batutų parkų plotas siekia nuo 1 000 iki 2750 kv. metrų. Parkuose įrengta nuo 27 iki 59 skirtingų kliūčių: buomai, lynai šuoliams į vandenį, batutai, čiuožyklos, plaukiojančios salos ir kt.

Taip pat nuomojame visą pramogoms reikalingą įrangą: lentas, kelių lentas, hidrokostiumus, šalmus ir liemenes. Vienu metu parke gali pramogauti net iki 80 svečių.

Vandenlenčių parkuose „Wake Inn“ įrengtos naujos, modernios trasos su vandens figūromis, taip pat veikia kavinės bei laisvalaikio prekių ir įrangos parduotuvės. Beveik visus parkus supa paplūdimiai, pievelės, yra įrengtos terasos – tokia aplinka yra patraukli ir ekstremalaus sporto, ir ramaus laisvalaikio mėgėjams bei netradicinės aplinkos asmeninėms šventėms ieškantiems klientams.

Ar tiesa, kad jūsų siūlomoms vandens pramogoms reikia ypatingo fizinio pasirengimo? Kokie žmonės gali pramogauti batutų parkuose?

Vandens batutai yra labai smagi, azartą žadinanti pramoga. Geriausia tai, kad ji yra ir labai universali – parkuose gali lankytis bet kurio amžiaus, fizinio pasirengimo ar interesų žmonės. Taip pat svarbu, kad ši pramoga labai tinka lietuviškoms vasaroms, yra populiari ir šviečiant saulei, ir pilant lietui – varžymasis batutų parke per lietų dažnai yra kur kas smagesnis iššūkis nei pramogos šviečiant saulei.

Jauniausi lankytojai mūsų parkuose yra 6–11 m. amžiaus vaikai – pramogaujant jiems būtina suaugusiojo priežiūra (vienas suaugęs gali lydėti 6 vaikų grupę). Nors parkuose visą laiką budi 3–4 profesionalūs gelbėtojai, ir vaikai, ir suaugę turi būti budrūs, laikytis tam tikrų saugos taisyklių, bent minimaliai mokėti plaukti. Kiekvienas lankytojas privalo dėvėti gelbėjimosi liemenę, vėsesniu oru – hidrokostiumą.

Trasos visuose parkuose yra kintančio sudėtingumo, todėl juose galima ir parelaksuoti, ir patikrinti savo baimės ribas. T. y. viena trasos dalis – lengvesnė, tinkanti vaikams ar norintiems su pramoga subtiliai susipažinti suaugusiems, kita – sudėtingesnė, kur adrenalino troškulį entuziastams malšina ekstremaliosios vandens figūros.

Stebint iš šalies atrodo, kad jūsų darbas yra nesibaigianti pramoga – pasidalinkite, ar taip yra iš tikrųjų: kokių atsakomybių turite?

Žinoma, kad toks įspūdis nėra teisingas – visa, ką sukūrėme yra nuoseklaus ir nelengvo darbo rezultatas. Nuosavo verslo kūrimui reikia labai daug energijos ir atsidavimo. Esame atsakingi už visas sritis, bendraujame su tiekėjais, klientais, kasdien sprendžiame įvairiausius klausimus – nuo personalo poreikių iki įrangos naudojimo parkuose subtilybių ir tobulinimo.

Ar esate numatę plėtrą? Ar turite didesnių verslo užmojų?

Batutų parkų skaičius Lietuvoje jau yra optimalus. Esame suinteresuoti gerinti jau turimą infrastruktūrą bei paslaugas. Tiesa, yra tikimybė, kad kitais metais atidarysime dar vieną ar kelis vandens pramogų parkus.