Palūkanos toliau kompensuojamos iš grįžusių lėšų

Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) atstovai ir toliau gali naudotis „Investicijų ir verslo garantijos" (INVEGA) siūloma dalinio palūkanų kompensavimo galimybe, nepaisant to, kad artimiausiu metu palūkanoms kompensuoti bus sėkmingai panaudotos jau visos (16,22 mln. Eur arba 56,0 mln. Lt) Europos regioninės plėtros fondo lėšos, skirtos įgyvendinti būtent šiai priemonei. Toliau palūkanos bus kompensuojamos iš INVEGOS fondo grįžusių lėšų, o subsidijos suma gali siekti net iki 95 proc. kredito įstaigai faktiškai sumokėtų palūkanų.

„Džiaugiamės sėkmingai panaudoję visas struktūrinių fondų lėšas, skirtas iš dalies kompensuoti palūkanoms, kurias kredito įstaigoms už verslo paskolas sumokėjo smulkieji verslininkai, - teigia INVEGA generalinis direktorius Audrius Zabotka. - Taip pat smagu matyti, kad finansų inžinerijos priemonės itin efektyviai veikia verslo rinkoje, kai kartą panaudotos lėšos, pvz., grąžintos paskolos, grįžta į kontroliuojančiuosius fondus ir jas galima sėkmingai panaudoti kitiems tikslams, kaip, pavyzdžiui, šiuo atveju - kompensuoti palūkanas".

Priemonei papildomai skirta 1,65 mln. eurų iš grįžusių lėšų. Kompensacija pagal priimtus teigiamus sprendimus SVV bus mokama už iki 2015 m. rugsėjo 30 d. sumokėtas palūkanas arba iki kol baigsis priemonei skirtos lėšos. Paraiškos INVEGAI turėtų būti pateiktos iki š.m. rugpjūčio 31 d.

Planuojama, kad sudarius galimybę grąžinti sumokėtas palūkanas iš grįžusių lėšų, dar 350 įmonių galės pasinaudoti papildoma lengvata ir sumažinti verslo kaštus. Palūkanų kompensavimas - tai viena iš verslo plėtrą Lietuvoje skatinančių priemonių, kurios reikšmė smulkiajam ir vidutiniam verslui yra didžiulė. Palūkanų kompensavimas palengvina finansavimo sąlygas ir įsipareigojimų kredito įstaigoms vykdymą.

Įmonės, kurios su kredito įstaiga sudarė paskolos ar lizingo sutartis iki 2014 sausio 1 dienos, gali susigrąžinti iki 50 proc. palūkanų. Įmonės, sudariusios finansavimo sutartis po minėtos datos ir registruotos Vilniaus, Kauno ar Klaipėdos miesto savivaldybėje, gali susigrąžinti 70 proc., o jeigu įmonė registruota regione, gali gauti net iki 95 proc. palūkanų kompensaciją.

Pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas" nuo 2009 m. iki 2015 m. gegužės pabaigos beveik 4800 labai mažų, mažų ir vidutinių įmonių bei pradedančiųjų verslininkų, pasinaudojusių verslo finansavimo priemonėmis, jau kompensuota 15,98 mln. eurų. Iš viso priemonei įgyvendinti skirta 17,87 mln. Eur lėšų.

Apie dalinį palūkanų kompensavimą

Dalis paskolų palūkanų Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis kompensuojamos nuo 2009 metų pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“. Priemonei skirta 17,87 mln. Eur (61,7 mln. Lt).

Pagal priemonę „Dalinis palūkanų kompensavimas“ kompensuojama net 95 proc. (regionuose) ir 70 proc. (Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse) sumokėtų palūkanų už INVEGA garantuotas paskolas, lizingo (išperkamosios nuomos) sandorius, skirtus verslo pradžios ar plėtros projektams įgyvendinti ir INVEGOS negarantuotų investicinių paskolų atvejais, taip pat palūkanos kompensuojamos tiems smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams, kurie nuo 2014 m. sausio 1 d. pasirašė finansavimo sutartis su kredito įstaigomis ar lizingo bendrovėmis pagal priemones „Atviras kreditų fondas“, „Portfelinės garantijos“ bei „Pasidalintos rizikos paskolos“.

Verslumo skatinimo fondo finansavimo galimybėmis pasinaudojusiems pradedantiesiems verslininkams kompensuojama 95 proc. sumokėtų palūkanų.

Pagal priemonę taip pat  numatytos lengvatos ir įmonėms, kurios iki 2014 m. rugpjūčio 6 d. turi galiojančių sandorių su Rusijoje įsteigtomis įmonėmis dėl pardavimo produktų ir (ar) žaliavų, kurie pagal Rusijos priimtus teisės aktus patenka į draudžiamų įvežti į Rusiją produktų ir žaliavų sąrašą. Šioms įmonėms kompensuojama 95 proc. metinių palūkanų, nepriklausomai nuo to, ar jos veikia regionuose, ar trijuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

https://www.15min.lt/verslas/naujiena/geronomika/palukanos-toliau-kompensuojamos-is-grizusiu-lesu-129-512233

15min.lt informacija