Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras plečia veiklą – patirtimi dalinsis prisijungusi INVEGA

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras plečia veiklą – patirtimi dalinsis prisijungusi...

Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centras ir nacionalinė plėtros įstaiga INVEGA šiandien pasirašė narystės sutartį. Teikdama skatinamojo finansavimo paslaugas šalies įmonėms, INVEGA yra sukaupusi daug žinių ir patirties, padėsiančių formuoti efektyvesnę gerąją praktiką ir aukštesnius pinigų plovimo prevencijos standartus šalies mastu.

„Tapdami mūsų nariais, skirtingi finansų rinkos dalyviai įneša savo unikalų indėlį stiprinant pinigų plovimo prevenciją – jų patirtis ir žinios padeda tiksliau įvertinti problematiką skirtinguose segmentuose. Invegos patirtis dirbant su plačiu verslų spektru taip pat suteiks naujų įžvalgų bei sustiprins efektyvios prevencijos standarto formavimą“, – sako Pinigų plovimo prevencijos kompetencijų centro vadovė Eglė Lukošienė.

„INVEGA teikdama finansines paslaugas vykdo pinigų plovimo ir terorizmo finansavimo prevenciją bei įgyvendina tarptautines sankcijas. Siekdami užtikrinti, kad INVEGOS administruojamos lėšos būtų naudojamos tinkamai, nuolat tobuliname klientų pažinimo procesą. Dalyvavimas centro veikloje padės palaikyti dialogą su kitais finansų rinkos dalyviais bei teisėsaugos ir priežiūros institucijomis. Šis bendradarbiavimas ir mokymasis vieniems iš kitų prisidės prie saugesnės finansų sistemos kūrimo“, – teigia INVEGOS generalinis direktorius Dainius Vilčinskas. 

Centras telkia atstovus iš komercinių bankų, teisėsaugos ir priežiūros institucijų, o nuo š. m. kovo mėn. sudarytos galimybės dalyvauti veikloje platesniam finansų rinkos dalyvių ratui. Taip siekiama užtikrinti, jog skirtingi finansų rinkos dalyviai Centro koordinuojamuose bendradarbiavimo formatuose dalintųsi savo patirtimi, leidžiančia operatyviau identifikuoti galimas pinigų plovimo ir teroristų finansavimo rizikas ir pasiruošti jų valdymui.

Prie Centro veiklos prisijungsiantys naujieji nariai galės dalyvauti Centro koordinuojamų Pinigų plovimo prevencijos, Sankcijų įgyvendinimo, Sukčiavimo prevencijos darbo grupių veikloje bei prisijungti prie kitų darbo grupių. Jie turės būti pasiruošę aktyviai įsitraukti – pristatyti savo patirtį, pastebėtas naujas įtariamas finansinių nusikaltimų ir pinigų plovimo tendencijas, diskusijų metu kartu su kolegomis ieškoti efektyvių užkardymo priemonių, dalyvauti edukaciniuose renginiuose stiprinant pinigų plovimo prevencijos specialistų kompetencijas.

Tikimasi, jog galimybė su skirtingais ekspertais diskutuoti rūpimais klausimais, dalintis patirtimi ir praktika suteiks finansų rinkos dalyviams papildomų įžvalgų ir idėjų, kaip efektyvinti savo vidaus kontrolės procedūras, diegti naujus įrankius, o finansų rinkos dialogas vienoje platformoje su viešojo sektoriaus atstovais stiprins abipusį įsiklausymą, geresnį tarpusavio supratimą ir efektyvesnės pinigų plovimo prevencijos vystymą.