Lino Vichrovo pomėgis žvejoti ir medžioti virto verslu

Sukurta: 2017-07-31
Laikraščio „Alytaus naujienos“ informacija

34-erių alytiškis Linas Vichrovas penkerius metus vadovauja bendrovei „Rerija“, kuri Dzūkijos sostinėje turi dvi žvejybos ir medžioklės reikmenų parduotuves – Statybininkų ir Putinų gatvėse. „Pats esu žvejys ir medžiotojas, pagal pomėgius ėmiausi ir verslo“, – sako Linas.

Kadangi jam pristigo nuosavų lėšų praplėsti žūklės reikmenų asortimentą, nusprendė pasinaudoti „Citadele“ banko paslaugomis imdamas paskolą su valstybės valdomos bendrovės „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) teikiamomis garantijomis smulkiajam bei vidutiniam verslui.

„Gauti paskolą iš „Citadele“ banko su INVEGA garantijomis buvo lengva, man pavyko įsigyti gerokai daugiau žūklės reikmenų ir net tapti vieno ženklo Baltijos šalyse didmenininku“, - teigia „Rerijos“ direktorius L. Vichrovas.

Prekių įsigyta iš Kinijos, Kipro ir Anglijos

Prieš penkerius metus „Rerijos“ įsteigtos žvejybos ir medžioklės reikmenų parduotuvės dabar Alytuje tapo didžiausios pagal siūlomą prekių asortimentą. Taip pat vienos didžiausių ir visoje Lietuvoje.

Pats būdamas žvejys ir medžiotojas, „Rerijos“ direktorius L. Vichrovas šiandien drąsiai gali pasakyti, kad jo pagal pomėgius sumanytas plėtoti verslas pasiteisino: „Prekių pas mus randa ir mažas, ir vidutines, ir labai dideles pajamas turintys žvejai bei medžiotojai. Ateina pas mus apsipirkti ir vaikai, ir garbaus amžiaus sulaukę alytiškiai, atvažiuoja net šalyje garsios televizijos, verslo, muzikos pasaulio žvaigždės iš Vilniaus, Kauno. Sulaukiame pirkėjų ir iš Lazdijų, Prienų rajonų.“

Parduotuvėse siūloma net 26 tūkst. pavadinimų prekių, skirtų žvejybai ir medžioklei. Pasak L. Vichrovo, norint pritraukti pirkėjų, prekių asortimentas turi būti nuolat atnaujinamas. Jis pats, vykstantis į žvejybas užsienyje ar medžiodamas, bendraudamas su žvejais ir medžiotojais, turi galimybių susipažinti su naujausiais gaminiais.

Tad siekdama žvejybos reikmenų atnaujinimo, „Rerijos“ vadovas pirmąkart nusprendė pasinaudoti valstybės įsteigtos INVEGOS suteikiamomis garantijomis smulkiajam ir vidutiniam verslui, kai pusę metinių palūkanų padengia ši bendrovė.

„Nutarėme imti 170 tūkstančių eurų paskolą brangiems žvejybos reikmenims įsigyti, nes jautėme tokių paklausą. Apsilankę „Citadele“ banke ne tik greitai gavome informacijos apie galimą gauti paskolą su INVEGA garantijomis, bet ir operatyviai padėjo sutvarkyti visus reikiamus dokumentus. Mums tereikėjo įvertinti savo padėtį dėl paskolos grąžinimo. Jei ne banko darbuotojų kvalifikuota pagalba būtų buvę sunku sutvarkyti prašomus pateikti dokumentus“, - pasakoja L. Vichrovas.

Už gautus paskolos pinigus daugiausia pirkta brangių meškerių iš Kinijos, Kipro bei Anglijos. Taip pat „Rerijai“, praplėtusiai žvejybos reikmenų asortimentą, pavyko tapti net vieno ženklo Baltijos šalyse didmenininke.

Kaip didmenininkai „Rerija“ turi savo klientų Vokietijoje, Kipre, Anglijoje, Airijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Bulgarijoje, Baltijos šalyse. Iš viso – apie 50.

„Norėdami neprarasti pirkėjų savo parduotuvėse, dirbame ir savaitgaliais. Juk žvejoti ar medžioti daug kas vyksta būtent tuo metu ir tikrai dažnai pas mus užsuka. Mūsų verslas turi atitikti žvejų bei medžiotojų poreikius, antraip jame būtų sunku“, - sako trylika darbuotojų turinčios „Rerijos“ direktorius.

„Verslininkų poreikis gauti finansavimą nuosekliai auga“

„Citadele“ banko Alytaus filialo valdytojo Algirdo Beitnaro teigimu, verslininkų poreikis gauti finansavimą nuosekliai auga: „Įmonėms teikiame ne tik įprastų paskolų. Jau keletą metų esame ir vienas aktyviausiai paskolas su INVEGA garantijomis teikiančių bankų Lietuvoje. Bendradarbiaudami su INVEGA nuo šių metų birželio pradėjome teikti dar vieną itin patrauklią finansinę priemonę smulkiajam bei vidutiniam verslui – paskolas su portfelinėmis garantijomis. Ši priemonė įmonėms leis kur kas palankesnėmis sąlygomis gauti finansavimą paskolos forma, ypač, kai įmonėms trūksta užstato ar kitų paskolą užtikrinančių priemonių. Paskolos su portfelinėmis garantijomis įmonėms palengvins paskolų gavimo procesą kuriant ir plėtojant verslą, taip pat padės mažinti kreditavimo riziką. Banke sprendimai dėl tokių paskolų bus priimami greičiau, taip pat bus galimybė gauti mažesnę palūkanų maržą, palyginti su standartinėmis sąlygomis“.

Didžiausia galimos gauti paskolos su portfelinėmis garantijomis suma – 1,875 mln. eurų. Įmonės, vykdančios krovinių vežimo keliais veiklą, galės skolintis iki 937 tūkst. 500 eurų. Smukiojo ir vidutinio verslo įmonėms, imančioms tokias paskolas, garantuojama 80 proc. paskolos sumos.

Finansavimas gali būti teikiamas ne ilgiau nei 120 mėnesių, o kredito linijos forma – 36 mėnesius.

Kaip pabrėžia A. Beitnaras, paskolos su portfelinėmis garantijomis bus teikiamos tik potencialiai ekonomiškai gyvybingoms veikloms, susijusioms su smulkiojo ir vidutinio verslo subjektų steigimu, plėtra ar stiprinimu, finansuoti arba naujiems projektams įgyvendinti, patekti į naujas rinkas ar jau įsteigtų įmonių naujai veiklai vykdyti.