Plėsti veiklą Skandinavijoje prekiaujančiai bendrovei padeda Europos Sąjungos investicinė priemonė

Sukurta: 2017-07-17
Laikraščio „Lietuvos žinios“ informacija

Sėkmingai į užsienio šalis eksportuojančios langų ir durų gamintojos HCTC patirtis įrodo, kad verslo plėtrą gali paskatinti Europos Sąjungos (ES) investicinės priemonės. Įmonė pasinaudojo paskolų naštą verslui mažinančia priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“ ir aktyviai plečia savo veiklą Skandinavijos šalyse.

Paraiškos teikimo procesas neišgąsdino

Vilniaus įmonės HCTC finansų vadovė Natalija Cesiulienė pastebi, kad norint pasinaudoti priemone „Dalinis palūkanų kompensavimas“ nereikia ilgų ir varginančių procedūrų – pakanka pateikti paraišką bendrovei „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA). Šis procesas nesudėtingas – paraiškos užpildymui kartais užtenka ir pusvalandžio.

„Visa informacija, pavyzdžiui, kiek ir kokių dokumentų reikia pateikti, buvo aiškiai nurodyta INVEGOS puslapyje. Paruošti visus su paraiška teikiamos dokumentus truko daugiausia dieną“, – pastebi pašnekovė.

INVEGAI patvirtinus paraišką, daugiau jokių administracinių procedūrų atlikti nereikia, o informaciją apie sumokėtas palūkanas, kurių dalis bus kompensuojama, suteikia paskolą išdavusi kredito įstaiga. Pagal šią priemonę palūkanos kompensuojamos kas ketvirtį.

Palengvino ilgalaikių paskolų naštą

Plėsti verslą siekiantys gamintojai dažnai perka įrenginius ar patalpas išsimokėtinai. Su tuo neišvengiamai susidūrė ir įmonė HCTC.

„Perkant patalpas imama bent 5–erių metų paskola, tačiau dažniausiai šis laikotarpis būna dar ilgesnis. Palūkanos rinkoje yra nemažos, todėl džiaugiamės, kad pasinaudoję priemone atgavome didžiąją jų dalį“, – sako N. Cesiulienė.

„Dalinio palūkanų kompensavimo“ priemonė leidžia verslininkams susigrąžinti nuo 50 iki 95 proc. sumokėtų palūkanų. Palūkanos gali būti kompensuojamos iki 3 metų, todėl priemonė yra ypač naudinga ilgalaikių paskolų atveju. Jei kreipiamasi per 3 mėnesius nuo banko paskolos gavimo, palūkanos kompensuojamos nuo tada, jai jos buvo pradėtos skaičiuoti. Kreipiantis praėjus daugiau negu 3 mėnesiams, palūkanos kompensuojamos nuo paraiškos INVEGAI pateikimo dienos.

Sutaupytas lėšas žada investuoti

Pasinaudojus ES investicijų priemone ir sutaupius lėšų, galima lengviau įgyvendinti įmonės plėtros tikslus, pavyzdžiui, modernizuoti įmonę ar kelti darbuotojų kompetenciją. Tai aktualu ir bendrovei HCTC – jos vadovai svarsto apie galingesnio staklyno įsigijimą.

„Atgautas lėšas planuojame skirti ne tik naujiems įrenginiams įsigyti, bet ir darbuotojų motyvacijos didinimui“, – tvirtina N. Cesiulienė.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ūkio ministerija, jso skelbimas finansuojamas ES lėšomis.