Plėtoti verslą klaipėdiečiui padėjo paskola

Sukurta: 2017-07-31
Laikraščio "Klaipėda" informacija

Maitinimo paslaugas Klaipėdoje teikianti „Veramiga“ didina apsukas – netrukus duris atvers nauja, jau penktoji įmonės kavinė. Jos vadovas, daug metų uostamiestyje nuosavą verslą vystantis Gediminas Mickus pripažino, kad be banko paskolos veikiausiai nebūtų išsivertęs.

Nestovi vienoje vietoje

38-erių klaipėdietis G. Mickus veiklą pradėjo dar 1996-ais. Tuo metu „Veramiga“ buvo viena pirmųjų įmonių Klaipėdoje, teikusių maitinimo paslaugas įvairioms įstaigoms ir privačioms bendrovėms. Pradžia nebuvo lengva, tačiau įmonė ir jos darbuotojų ratas sparčiai plėtėsi. Šiuo metu „Veramiga“ turi keturias uostamiestyje veikiančias valgyklas.

Kadangi užsakovų nuolat daugėja, artimiausiuose verslininko G. Mickaus planuose – dar viena kavinė Rūtų gatvėje.

„Mūsų klientų ratas – labai platus, teikiame maistą mokykloms, darželiams, kitoms įstaigoms, atvežame darbuotojams į biurus visame Klaipėdos mieste. Nestovime vietoje, maitinimo apimtys didėja, todėl turimų patalpų nebeužtenka“, - aiškina įmonės „Veramiga“ vadovas ir akcininkas G. Mickus.

„Bankas nežiūri iš viršaus“

Netrukus pradėta dairytis naujų patalpų. Pastarosioms įsigyti greitai ir efektyviai prasisukti panorusiam uostamiesčio verslininkui savo lėšų neužteko – teko ieškoti papildomų pajamų šaltinių.

Ilgai nedelsdamas jis kreipėsi į banką, nes, kaip pats prasitarė, be finansinės pagalbos nebūtų apsiėjęs.

„Citadele“ bankui užklausą pateikęs G. Mickus po kelių savaičių sulaukė teigiamo atsakymo. Bankas, bendradarbiaudamas su bendrove „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), suteikė jam paskolą nekilnojamajam turtui įsigyti.

„Prieš mėnesį gavau patvirtinimą iš banko. Matyt, pasirodžiau rimtas, todėl jokių sunkumų nekilo, be to, esu ilgametis „Citadele“ banko klientas. Apskritai šis bankas draugiškai elgiasi su savo klientais ir nežiūri į žmogų iš viršaus“, - teigė „Veramigos“ vadovas.

Naujai įsigytose patalpose šiuo metu verda statybos ir remonto darbai. Pirmame aukšte planuojama įrengti naują kavinę-valgyklą, o antrajame turėtų atsirasti maisto gamybos cechas, iš kurio pagaminta produkcija keliaus į mokyklas ir darželius.

Mažos kainos ir maisto įvairovė

 Tarp klaipėdiečių „Veramiga“ garsėja mažomis kainomis, šviežiu maistu, didelėmis porcijomis ir gausiu siūlomų patiekalų meniu. Vegetarai kavinėse taip pat neliks alkani – specialiai jiems gaminami daržovių kotletai, įdarytos paprikos, blyneliai ir kiti valgiai.

Ne veltui pietų metu valgyklose nusidriekia ilgos eilės. „Konkurencija nemaža, tačiau esame patrauklūs klientams kainų požiūriu, kurios tikrai nesikandžioja ir, ko gero, yra mažiausios Klaipėdoje“, - atkreipė dėmesį G. Mickus.

Pasak pašnekovo, Klaipėdoje verslas gyvas, tereikia darbštumo, nebijoti imtis iniciatyvos ir nevengti finansinių įsipareigojimų.

G. Mickus mokėsi viename Sankt Peterburgo universitete ir baigė laivų projektavimo studijas. Vėliau penkerius metus darbavosi pagal specialybę Vakarų Baltijos laivų statykloje, kol nutarė plėtoti nuosavą verslą ir iki šiol sėkmingai tai daro.

Daugiau galimybių skolintis

 „Citadele“ banko Klaipėdos filialo valdytojas Linas Rubys teigė, kad verslininkų poreikis gauti finansavimą nuosekliai auga. Bankas verslininkams išduoda ne tik įprastų paskolų, tačiau jau keletą metų iš eilės yra ir vienas aktyviausiai paskolas su INVEGA garantijomis teikiančių bankų Lietuvoje.

Bendradarbiaudamas su INVEGA, nuo šių metų birželio bankas teikia dar vieną itin patrauklią finansinę priemonę – paskolas su portfelinėmis garantijomis. Smulkusis ir vidutinis verslas (SVV) galės gauti iki 1,875 mln. eurų vertės paskolas su portfelinėmis garantijomis – įmonėms bus garantuojama 80 proc. paskolos sumos.

„Ši priemonė įmonėms leis kur kas palankesnėmis sąlygomis gauti finansavimą paskolos forma, ypač kai įmonėms pritrūksta užstato ar kitų paskolą užtikrinančių priemonių. Paskolos su portfelinėmis garantijomis įmonėms palengvins paskolų gavimo procesą verslui kurti ir plėtoti, taip pat padės mažinti kreditavimo riziką. Banke sprendimai dėl tokių paskolų bus priimami greičiau, taip pat bus galimybė gauti mažesnę palūkanų maržą, lyginant su standartinėmis sąlygomis“, - finansavimo priemonės privalumus paaiškino L. Rubys.

Didžiausia galima gauti paskolos su portfelinėmis garantijomis suma – 1,875 mln. eurų, tačiau įmonės, vykdančios krovinių vežimo keliais veiklą, galės skolintis iki 937 500 eurų.

Paskolos su portfelinėmis garantijomis bus teikiamos tik potencialiai ekonomiškai gyvybingoms veikloms, susijusioms su SVV subjektų steigimu, plėtra ar stiprinimu, finansuoti arba naujiems projektams įgyvendinti, patekti į naujas rinkas arba jau įsteigtų įmonių naujai veiklai vykdyti.

Finansavimas gali būti teikiamas ne ilgiau nei 120 mėnesių, o kredito linijos forma – 36 mėnesius.