A.Milinavičius apie investicijų štilį: "Tai tik trumpa pertrauka"

A.Milinavičius apie investicijų štilį: "Tai tik trumpa pertrauka"

„Pastaruosius trejus metus gyvenome atsipalaidavę, kartais, ypač žvelgiant už Atlanto, atrodė, kad ten vyksta ilgas, brangus investuotojų festivalis. Pagal tai, kokios investicijos buvo darytos, į kokias įmones ir kokius rezultatus jos nešdavo, stebėjomės. Po gerų vakarėlių, žinome, kokios būna pasekmės. Truputį gali būti nemalonu, apmąstai savo vertybes, pasirinkimus“, - ironiškai apie vyravusias investuotojų pasaulio tendencijas laidoje „Verslo pulsas“ kalbėjo Andrius Milinavičius, Baltic Sandbox Ventures partneris.

Pastaruosius gerus porą metų investicijų į startuolius šuolis buvo išties didelis. Pasak A.Milinavičiaus, nors dabar jaučiama pertrauka, daug tyrimų rodo, kad kapitalo pasaulyje sukaupta nežmoniškai daug. Tačiau tie pinigai guli fonduose ir jau yra arba suplanuoti, kur bus paskirti, arba tiesiog laukia savo valandos. Finansų rinkose esančios tam tikros turbulencijos pristabdo dalį investuotojų, jie linkę palaukti ir pažiūrėti, kas bus, prieš priimdami sprendimus. Tai natūralus cikliškumas, toks etapas kaip tik dabar ir jaučiamas.

A.Milinavičius pabrėžia, kad startuoliai, inovacijų kūrimas yra sritys, kurios negali vertinti trumpuoju periodu. Bet sutinka, kad prieš keletą metų pelnyti investuotojų dėmesį buvo lengviau. Dabar, pristatant savo idėjas, reikia pasiruošti labiau, parodyti tam tikrus jų ištestavimo rezultatus, turėti juos apčiuopiamus. Labai lengvai pinigai neateis, reikia pereiti tam tikrus etapus ir stadijas, kuriant startuolį. Kantrybės tikrai reikia, taip pat atsisakyti nebūtinų išlaidų, jas planuoti labai racionaliai.

Baltic Sandbox Ventures strategija – investuoti į gyvybės mokslų, giliųjų technologijų inovacijas. Šis fondas turi 2 programas: priešankstyvosios ir ankstyvosios stadijų, kurių metu remia startuolių kūrėjus, komandas, padeda jiems vystyti idėjas. Pasak A.Milinavičiaus, jų fondas sulaukė 130 pasiūlymų, dalis jų – su jau aiškiu dideliu potencialu ir verte.
Anot jo, finansavimas nemažės, ypač giliųjų technologijų srityje, nes skaičiuojama, kad šioje srityje veikiančių europinių įmonių vertė iki 2025 m. pasieks 200 mlrd. Eur. (visai neseniai buvo 60 mlrd. Eur). A.Milinavičius tiki mokslo ir verslo partneryste, ir nors Lietuvoje nemažai yra tuo nusivylusių, investuotojas primena, kad yra ne vienas startuolis, gimęs universitetuose.

„Mano žiniomis yra ne viena stipri, nauja programa, kurios pagalba skatinamas mokslo ir verslo bendradarbiavimas. Tik svarbu neužsidaryti savo burbule, nelaikyti idėjų stalčiuose ar galvoje, aš palaikau tarpdisciplininį bendradarbiavimą, ir mes, kaip fondas, linkę suvesti visas puses, padėti jiems susikalbėti, susipažinti. Ir čia kalba ne tik apie Lietuvą gali būti, ne tie laikai, kai viename kabinete tik sėdime ir dirbame. Pasaulis didelis, margas, ir atvirumas, tiltų tiesimas vieni kitiems yra svarbi detalė, kuri gali atnešti sėkmę ir visos šalies augimą“, - įsitikinęs A.Milinavičius.

Visos laidos įrašo kviečiame klausytis „Žinių radijo“ audiotekoje.