Atnaujintos „Startuok“ sąlygos: paskolos jaunam verslui bus teikiamos su kintama palūkanų norma

Atnaujintos „Startuok“ sąlygos: paskolos jaunam verslui bus teikiamos su kintama palūkanų norma

Nors jau fiksuojamas EURIBOR pikas ir tikimasi jo mažėjimo, aukštos palūkanų normos išlieka pagrindine kliūtimi smulkiajam ir vidutiniam verslui skolinantis. Todėl Ekonomikos ir inovacijų ministerija kartu su nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), siekdamos palengvinti finansavimo gavimą verslui, iš dalies fiksuotą palūkanų normą teikiant „Startuok” paskolas pakeitė į kintamą palūkanų normą.

„Jaunam verslui yra būtinas valstybės palaikymas, o ypač pirmaisiais veiklos metais, kuomet įmonės balansas nėra didelis, o kreditingumo istorija per trumpa, kad banke gautų finansavimą. Tad lengviname sąlygas žengiantiems pirmuosius žingsnius gauti reikalingas investicijas veiklai plėsti“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

„Kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolatos stebime situaciją rinkoje ir peržvelgiame INVEGOS priemonių sąlygas, kaip galėtume palengvinti finansavimo prieinamumą verslui, o ypač pradedančiam veiklą ir susiduriančiam su sunkumais gauti „Startuok” paskolą rinkos sąlygomis. Atnaujinus šių paskolų teikimo sąlygas, kintama palūkanų dalis pagal pasirašytas naujas sutartis bus peržiūrima kas 12 mėn. nuo sutarties pasirašymo“, – sako INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Agnė Mačiulienė.

Kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija nuolatos stebime situaciją rinkoje ir peržvelgiame INVEGOS priemonių sąlygas, kaip galėtume palengvinti finansavimo prieinamumą verslui, o ypač pradedančiam veiklą ir susiduriančiam su sunkumais gauti „Startuok” paskolą rinkos sąlygomis.

Maksimali paskolos suma – 3 mln. Eur. Įmonė gali gauti iki 3 mln. Eur investicijoms skirtą paskolą 10 m. laikotarpiui, o apyvartinėms lėšoms papildyti – iki 200 tūkst. Eur 3 m. laikotarpiui. Šios paskolos teikiamos jaunam verslui iki 3 m. amžiaus bei socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms ir Ukrainos verslams, veikiantiems iki 5 m.

Per dvejus metus INVEGA pasirašė 75 sutartis su 70 verslo subjektų, kurių vertė siekia beveik 18,3 mln. Eur. 9 sutartys sudarytos su verslais, vykdančiais socialinio poveikio projektus. Socialiniams projektams įgyvendinti INVEGA skyrė daugiau nei 1,52 mln. Eur. Iš socialinio poveikio projektams skirtų lėšų – beveik 89 tūkst. Eur skirta Lietuvoje veikiančiam Ukrainos verslui.

Iš pasirašytų sutarčių – 40 sutarčių sudaryta investiciniams projektams finansuoti už 13,15 mln. Eur ir 35 apyvartinių paskolų sutartys, kurių vertė – beveik 3,8 mln. Eur. Skaičiuojama, kad vidutinė paskolos suma yra daugiau nei 220 tūkst. Eur, o vidutinė palūkanų norma siekia 6 proc. Vidutinis paskolos grąžinimo terminas – 47 mėn.

Anot INVEGOS, tipinis paskolos gavėjas yra Vilniaus apskrityje veikiantis verslas, užsiimantis didmenine prekyba ir kurio vidutinis amžius paskolos suteikimo dieną – apie 15 mėn.

Iš viso su Vilniaus apskrityje veikiančiais verslais per šį laikotarpį pasirašytos 35 sutartys. 12 sutarčių su Klaipėdos ir 11 su Kauno apskrities įmonėmis.

Paskolos pagal „Startuok“ teikiamos kol bus išnaudotos priemonei skirtos lėšos. Su priemonės sąlygomis plačiau susipažinti galima INVEGOS internetinėje svetainėje.