Gyvenimą puošiantys dalykai svarbūs ir sunkmečiu

Grožis išgelbės pasaulį. Net ir pandemijos metu. Iš tauriųjų metalų bei akmenų juvelyrikos gaminius kurianti pora šiuo nelengvu metu ne tik nenuleido rankų, bet ir ryžosi naujam savo jauno verslo etapui.

Įkvepiantis amatas

Tiesa, jaunu verslu šią sutuoktinių veiklą būtų galima pavadinti sąlygiškai. „Iš tiesų viskas prasidėjo nuo amato – mano vyras yra juvelyras, o aš jam padėdavau. Tad per daugelį metų augome ir priaugome iki tos ribos, kai atsirado tiek darbų, kad jau prireikė papildomų rankų. Taigi teko plėstis ir kurti įmonę“, – pasakojo mažosios bendrijos žaismingu ir iškalbingu pavadinimu „Ponas ir ponia Taurieji“ direktorė Eglė Žadeikienė.

Pašnekovė neneigė, jog koronaviruso pandemija nors ir ne sužlugdė, šiek tiek pakoregavo nedidelės įmonės planus – kol kas apsiribota dviem papildomais darbuotojais. Be to, kaip ir nemaža dalis pradedančiųjų verslininkų, pora dairėsi sprendimų, kurie galėtų palengvinti veiklos plėtrą. Tad neseniai pora kreipėsi į nacionalinės plėtros įstaigą „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) dėl darbo užmokesčio išlaidų naujiems komandos nariams kompensacijos – tokia subsidija verslo pradžiai galima, pasinaudojus lengvatine paskola pagal INVEGOS administruojamą priemonę „Verslumo skatinimo fondas 2014–2020, finansuojamas iš Europos socialinio fondo“.

Suteikia daugiau pasitikėjimo

„Be abejo, kamavo nežinia, kaip dirbsime toliau. Vasarą ieškojome darbuotojų, o rugsėjį pateikėme paraišką jų darbo užmokesčio subsidijai. Nors bet kokiu atveju būtume dairęsi komandos pastiprinimo, galbūt būtų tekę įdarbinti žmones ne pilnu etatu. Tad ši subsidija mums buvo didžiulė parama ne tik verslo pradžiai, bet ir dirbant tokiomis sudėtingomis šiandienos sąlygomis. Atsirinkome puikius specialistus ir norisi išlaikyti šiuos darbuotojus, nes žinome, kad anksčiau ar vėliau pandemija nuslops, grįšime į įprastą gyvenimą ir darbų ritmą“, – neabejoja pašnekovė.

Kaip aiškino INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė Rūta Kiuberytė, lengvatinių paskolų gavėjai gali pasinaudoti darbo užmokesčio išlaidų kompensacija už kiekvieną pagal darbo sutartį įdarbintą darbuotoją, mokant ne mažesnį nei minimalus darbo užmokestį.

„Kiekvienos savarankiškos veiklos pradžia yra sudėtinga, juo labiau šiandien, kai turime taikytis prie iššūkių kupinos pandemijos situacijos. Tad ši pagalba verslo atstovams suteikia daugiau pasitikėjimo, konkurencingumo, vadinasi, ir galimybių lengviau įsitvirtinti rinkoje“, – teigė INVEGOS atstovė. Verta taip pat paminėti, jog dabar visoms galiojančioms subsidijų sutartims taikomas nebe 12 mėnesių, kaip anksčiau, o 18 mėnesių kompensavimo laikotarpis.

Prabangūs ir brangūs

O dar anksčiau gautą lengvatinę paskolą pradedantieji verslininkai išnaudojo ne mažiau svarbiems poreikiams. Nors pastaruoju metu nemažai pardavimų persikėlė į virtualią erdvę, vis dėlto autorinės juvelyrikos, tarp kurios – ir tokioms svarbioms progoms kaip vestuvės ar sužadėtuvės skirti papuošalai, – kūrėjams buvo svarbu įsteigti erdvę, kurioje ne tik galėtų pristatyti savo darbus, bet ir jaukioje aplinkoje priimti klientus, aptarti jų užsakymus bei poreikius. Šiandien sutuoktiniai jau gali džiaugtis savo išsipildžiusia svajone – neseniai Kauno senamiestyje duris atvėrė judviejų juvelyrikos studija.

„Dirbant tokioje srityje kaip juvelyrika reikia didelių investicijų į medžiagas, nes naudojami brangūs taurieji metalai, akmenys. Iki tol versdavomės su savo sukauptomis lėšomis, tačiau kad galėtume plėsti veiklą, reikėjo papildomų investicijų. Todėl pasinaudojome maksimalia galima lengvatine paskola verslo pradžiai ir lėšas skyrėme savo studijai įsteigti“, – pasakojo pašnekovė.

R. Kiuberytės teigimu, šalia lengvatinės paskolos iš Verslumo skatinimo fondo 2014–2020, finansuojamo iš Europos socialinio fondo, skirtos verslo pradžiai, suteikiama papildoma galimybė pasinaudoti darbo užmokesčio išlaidų kompensacija egzistuoja jau 3 metus ir visuomet jaunam verslui išlieka viena aktualiausių INVEGOS priemonių. „Tiek fiziniai asmenys, tiek labai mažos ir mažos įmonės turi palankias galimybes gauti finansavimą pradėti ar plėtoti iki vienerių metų veikiantį verslą. Tad ši pagalba padėjo įkūnyti ne vieno verslo naujoko svajonę“, – sako R. Kiuberytė.

„Kauno diena“ informacija