Įvyko penktasis „Innova-FI“ projekto patirties mainų renginys

Sausio 13-15 dienomis įvyko penktasis „Innova-FI“ projekto patirties mainų renginys Udinėje, Italijoje, kurį suorganizavimo projekto partneris „Friuli Innovazione“. Patirties mainų, kurių tema „Ypač novatoriški finansavimo būdai“, metu puikiai buvo derinami partnerių pristatymai ir seminarai-mokymai.

Pirmoji patirties mainų diena prasidėjo istorinėje Udinės vietoje –„Casa della Contadinanza“ „Friuli Innovazione“ generalinio direktoriaus ir Udinės kultūros ir turizmo tarybos nario įžangine kalba. Vėliau Alessandro Da Re, Fondo di Rotazione per Iniziative Economiche (FRIE) pirmininkas, pristatė pagrindines regiono subsidijuotų paskolų priemones ir supažindino įvairius projekto partnerius su seniausia (65 metų) Friulio regiono ir labiausiai į ateitį orientuota finansine priemone - FRIE.

Popietinėje sesijoje, kurios tema „Naujoviškos finansinės priemonės privačioje rinkoje“, investuotojas Carlo Asquini pristatė didžiausią Italijos verslo angelų tinklą - „Italian Angels for Growth“ - pabrėždamas, kad norint patobulinti metinį sandorių srautą tiek Italijoje, tie ir visoje Europoje, būtinas ne tik išorinis verslo finansavimas, bet ir visos tvarios startuolių ekosistemos kūrimas. Pirmąją patirties mainų dieną užbaigė regioninių akcijų rinkos dalyvių iš „Friulia“ ir „Finest“ atstovų sesija ir diskusija, kuriame dalyvavo „Cassa Depositi e Prestiti“ (finansų įstaiga, kurią kontroliuoja Italijos finansų ministerija), „Invitalia“ atstovai ir Nacionalinė vidinių investicijų ir ekonominės plėtros agentūra, priklausanti Italijos ekonomikos ministerijai.

Antrąją patirties mainų dieną tarptautinė „Innova-FI“ projekto delegacija apsilankė mokslo ir technologijų parke „Luigi Danieli“, kur yra įsikūrę „Friuli Innovazione“ partneriai. Sesiją įžangine kalba pradėjo Friulio regiono finansų tarybos patarėja Barbara Zilli. Vėliau buvo pristatyta naujoji Friulio regiono rizikos kapitalo investicijų garantijų fondo priemonė. Verslo kreditų tarnybos direktorius Diego Angelini paaiškino, kad ši novatoriška finansinė priemonė, skirta labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms(MVĮ), užtikrina institucinių investuotojų ir verslo angelų investicijas įsipareigojimų nevykdymo atveju. Atsižvelgiant į tai, kad regione yra daugybė mažų įmonių, bet jaučiamas vengimas rizikuoti iš investuotojų pusės, šis garantinis fondas gali padėti padengti dalį rizikos, t.y.  iki 80% investicijų be komisinių išlaidų, kad būtų skatinamos finansinės veiklos ir atliekamos investicijos į naujas įmones, esančias Friulio regione.

„Innova-FI“ tęsė savo mokymosi kelionę kartu su „ICOP Group“ verslo pavyzdžiu - aukštųjų technologijų inžinerijos įmone iš Friulio regiono regiono, naudojančia mažąsias jungtis. Vėliau profesorius Paolo Fedele iš Udinės universiteto Ekonomikos ir statistikos katedros pasiūlė akademinę perspektyvą, kaip finansų inovacijos gali pasireikšti šiuolaikiniame pasaulyje. Taip pat pristatyta „Additive FVG“ iniciatyva, kurią „Friuli Innovazione“ pradėjo 2018 m., bendradarbiaudama su 5 regioninėmis įmonėmis ir inžineriniu regioniniu klasteriu COMET – taip atliekant savotišką viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės eksperimentą remiama regioninė valdžia. Eksperimento tikslas – remti pažangias gamybos technologijas naudojančias įmones, pvz., kai veikloje naudojamas 3D spausdinimas, ir tokiu būdu skatinti tradicines gamybos pramonės įmones savo modeliuose taikyti naujoves, tobulinti įgūdžius ir skatinti investicijas naujiems startuoliams.

Antrosios dienos popietė buvo skirta seminarui „Kas yra inovacija finansinėse priemonėse?“, kurios metu buvo siekiama ištirti inovatyvias finansines priemones novatoriškoms įmonėms paremti. „Innova-FI“ partneriai ir suinteresuotosios šalys buvo paraginti sukurti finansinę priemonę novatoriškoms MVĮ / pradedančioms įmonėms ir kūrybinėms pramonės šakoms paremti, laikantis 2021–27 ex-ante įvertinimo etapų. Remdamosi pateikta išgalvota „X“ regiono situacija, grupės turėjo atlikti ex-ante vertinimą ir sukonstruoti finansinę priemonę, o vėliau pristatyti ją plenarinėje sesijoje.

 

Penktajame „Innova-FI“ projekto patirties mainų renginyje pavyko pasiekti du pagrindinius tikslus: pristatyti Friulio autonominio regiono atvejo analizę ir surengti „praktinę“ dieną, kurios metu buvo mokomasi sukurti novatoriškas finansines priemones, kad būtų galima remti novatoriškas MVĮ. Daugiau informacijos apie penktąjį apsikeitimo patirtimi renginį galite pamatyti čia.