Technologijas kuriantiems lietuviams atvėrė kelią į Prancūzijos rinką

Dirbtinio intelekto algoritmais paremtus IT sprendimus kuriančio, Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenėje veikiančio startuolio paraiška dalyvauti Normandijos regiono    verslo akceleravimo programoje susilaukė akceleratoriaus vertinimo komisijos susidomėjimo. Įmonė buvo atrinkta dalyvauti pasirengimo įeiti į Prancūzijos rinką programoje.

Spalį Normandijos regione praleidusios įmonės atstovai sako, kad tai padėjo ne tik išsigryninti naujas verslo plėtros strategijas, bet ir susidėlioti komandos kompetencijas bei įgyti naujų verslumo įgūdžių, kurių reikia tolesniam inovacijos plėtojimui.

„Vykome į Prancūziją ieškoti plėtros partnerių, investuotojų, susipažinti su vietine rinka iš vidaus. Prancūzijos rinka mums buvo terra incognita. Nors kuriamą inovatyvią programinę įrangą tapatybės patvirtinimui naudoja bankų, azartinių lošimų, fintech ir paslaugų dalinimosi platformų verslai Vokietijoje bei Jungtinėje Karalystėje, tačiau akivaizdu, kad kiekvienai rinkai būdingos savo taisyklės“, – sako startuolio komandos atstovas Arūnas Vismantas.

Pasinaudoję nacionalinio inovatyvių verslo idėjų konkurso „Ieškomas inovatorius!“, organizuojamo įgyvendinant projektą „InoSpurtas“, galimybėmis, Prancūzijoje įsikūrę komandos atstovai įsitraukė į „FFWD Normandie“ programą. Programos metu vyko lietuvių susitikimai su regiono verslais, rizikos kapitalo fondų investuotojais ir verslo konsultantais. Prancūzijos rinka turi didelį potencialą, tačiau yra pakankamai konservatyvi, todėl kauniečiai ieškojo būdų, kaip sėkmingai plėstis rinkoje vietinių partnerių pagalba arba įkūrus būstinę.

„Maloniai nustebome sužinoję, kad fintech sektoriuje inovacijų prancūzams netrūksta. Vietos verslams sukurtos  labai palankios finansavimo galimybės. Kadangi siūlome inovatyvų sprendimą, susidomėjimo sulaukėme nemažo, tačiau teko patvirtinti pirminę nuostatą, kad, plėsdami verslą Prancūzijoje, susidursime su tam tikrais  iššūkiais vien dėl teisinių bei kalbos aspektų”, – pastebi A. Vismantas.

Gyvai vykę B2B susitikimai leido startuolio  komandai įgyti pasitikėjimo ir išplėsti kontaktų ratą. Akceleravimo programos dalyviai įgijo naudingos informacijos apie finansavimo galimybes, taip pat atliko išsamų rinkos tyrimą. Susipažinę su vietiniais startuoliais, verslininkai apsikeitė gerosiomis praktikomis.

Apie augančias tendencijas ugdyti komandas, ruošti jas pokyčiams pasinaudojant verslo akceleravimo programų pagalba, kalba ir Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas: „Tai puiki galimybė užmegzti verslo ryšius vietinėje rinkoje, gauti patarimų bei teisinių įžvalgų ir įvertinti įmonės   kuriamų paslaugų potencialą. Šiuo atveju tai padėjo priimti sprendimą dėl verslo plėtros Normandijoje.

Bendradarbiavimas su Prancūzijos akceleratoriumi padės įveikti plėtros iššūkius ir kitoms Parke veikiančioms įmonėms”.

Išbandyti savo jėgas naujose rinkose dalyvaujat verslo akceleravimo programose planuoja dar keletas Kauno MTP įsikūrusių technologinių startuolių. Jauni verslai siekia savo kuriamas naujoves diegti Lenkijos, Estijos rinkose.

 

BZN start informacija