UAB „Frusela“, daugelį metų sėkmingai gaminanti ir eksportuojanti maisto pramonės produktus, tokius kaip sausos grietinėlės pakaitalas augalinių riebalų pagrindu, sausa gliukozė, cukraus sirupai ir sirupas bičių maitinimui, susiduria su kompetentingų darbuotojų trūkumu. Anot kalbintos įmonės atstovės Vilmos Aukštikalnienės, šią problemą įmonė sprendžia apmokant talentingą jaunimą.

Pasitelkia mentorius

Pašnekovė pasakojo, kad į produktų gamybą orientuotoje įmonėje trūksta profesinį mokymą baigusių specialistų.

„Darbui „Fruseloje“ reikalingos techninės žinios, tačiau pastebime tendenciją, kad Kupiškyje, kur yra įsikūrusi mūsų įmonė, trūksta būtent tokios darbo jėgos“, – teigė V. Aukštikalnienė.

Dėl specialų išsilavinimą turinčių darbuotojų trūkumo įmonė yra išvysčiusi mentorystės sistemą, kuri padeda paruošti nepatyrusį naujoką.

„Įmonėje iš viso dirba 22 darbuotojai. Ilgiau gamybos srityje dirbantys ir daugiau patirties turintys specialistai moko ką tik dirbti pradėjusius darbuotojus“, – pasakojo pašnekovė.

Vietoje vykdomi mokymai padeda greičiau susipažinti su itin specifiniu darbo pobūdžiu.

„Dirbame su technika, kuri reikalauja specialių žinių, todėl vietoje apmokome, kaip elgtis su sudėtingais ir kompiuterizuotais įrenginiais“, – teigė įmonės vadovė.

Gauna sertifikatus

„Frusela“ investuoja ir į gabius, mokytis norinčius specialistus. Tam įmonė pasitelkė Europos Sąjungos (ES) priemonę „Kompetencijų vaučeris“, leidžiančią iš karto parengti sertifikuotus specialistus.

„Norime paruošti kuo daugiau jaunimo, galinčio dirbti elektros ir energetikos srityse. Būtent šioje srityse jaučiamas didžiausias darbuotojų trūkumas“, – pasakojo pašnekovė.

Moteris papildo, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijos administruojama ES investicijų priemonė „Kompetencijų vaučeris“ užtikrina galimybę vykdyti mokymus, suteikiančius darbuotojui pagrindines žinias, kurios padeda kokybiškai atlikti užduotis.

„Įdarbinome talentingą darbuotoją, kuris neturėjo pakankamai lėšų mokslams. Sėkmingai pritaikius priemonę „Kompetencijų vaučeris“ pavyko apmokyti šį darbuotoją. Dabar jis turi sertifikatą ir gali vykdyti pagrindines elektriko funkcijas. Tiesa, tikimės, kad gabiam vaikinui bus suteikta galimybė tęsti mokslus kolegijoje“, – pridūrė V. Aukštikalnienė.

ES investicijos į darbuotojų mokymus

„Kompetencijų vaučeris“ – negrąžintina subsidija, suteikianti įmonėms galimybę gauti finansavimą darbuotojų mokymams. Priemone gali pasinaudoti privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus. Labai mažoms, mažoms ir vidutinėms įmonėms finansuojama iki 80 proc., didelėms – 70 proc. mokymų išlaidų sumos. Įmonės jau dabar gali kreiptis dėl mokymo paslaugų darbuotojams į mokymo įstaigas, kurios yra įtrauktos į Mokymo teikėjų ir mokymo programų sąrašą, administruojamą VšĮ „Versli Lietuva“. Paraiškas galima teikti iki 2020 m. lapkričio 30.

Informacija parengta bendradarbiaujant su Ekonomikos ir inovacijų ministerija, jos skelbimas finansuojamas ES lėšomis.

Print Friendly, PDF & Email
Atnaujinta 2019-01-02