Naujovė alternatyvaus skolinimo rinkoje – INVEGA pateikia rinkai išskirtinę galimybę pasiskolinti iš alternatyvių skolintojų už ne didesnes nei 7 proc. palūkanas

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) tvariai veikiantiems smulkiojo ir vidutinio verslo atstovams užtikrina galimybę iš alternatyvių finansuotojų, t. y. ne bankinio sektoriaus finansų veiklą vykdančių įmonių ir kolektyvinio investavimo subjektų, gauti pigesnį – už ne daugiau kaip 7 proc. palūkanų, finansavimą investicijoms ir apyvartiniam kapitalui. Be to, suteikiamos palankesnės sąlygos į finansavimo procesą įsitraukti didesniam alternatyvių skolintojų ratui. Tokia galimybė atsirado papildžius skatinamosios finansinės priemonės „Alternatyva“ įgyvendinimo sąlygas pagal de minimis reglamentą. Priemonės įgyvendinimui šiuo metu skirtas 50 mln. eurų biudžetas.

„Pastaruosius mėnesius stebėjome itin sparčiai augantį verslo pasitikėjimą alternatyviais finansuotojais, nepaisant to, kad skolinimas rinkos sąlygomis yra gana brangus. Tai mums buvo didelė paskata plėsti ir pagerinti verslo finansavimo galimybes bendradarbiaujant būtent su šiais partneriais, – teigia INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas. – Suteikę alternatyvaus skolinimo rinkai pigių lėšų, tikimės, kad šios permainos padės ne tik verslininkams lengviau gauti finansavimą apyvartinių lėšų trūkumui, veiklos stabilumo ar plėtros užtikrinimui, bet ir paskatins alternatyvius skolintojus su valstybės pagalba aktyviau finansuoti šalies verslą palankesnėmis sąlygomis.“

INVEGA vadovo teigimu, dėl paskolos besikreipsiantys ir de minimis pagalbos bei finansinių tarpininkų reikalavimus atitiksiantys pareiškėjai galės tikėtis lankstesnių sąlygų – jiems paskolos terminas prailgintas iki 60 mėn., o palūkanų norma sieks ne daugiau nei 7 proc. Paskolos gavėjas taip pat mokės paskolos administravimo ir išdavimo mokestį, kuris bus apribotas ir priklausys nuo paskolos dydžio. Didžiausia iš „Alternatyvos“ lėšų finansuojamos paskolos dalis galės siekti 500 tūkst. Eur, o pačios paskolos dydis neribojamas.

Dėl paskolos pagal skatinamosios priemonės „Alternatyva“ de minimis pagalbą į alternatyvius finansuotojus gali kreiptis smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai, kurių veikla finansų tarpininkų vertinimu yra tvari, o planuojami piniginiai srautai yra pakankami įsipareigojimams įvykdyti.

Įmonėms bei verslininkams finansavimas gali būti teikiamas kaip paskola, faktoringas arba finansinė nuoma (lizingas). Tiesa, nekilnojamojo turto vystymo projektai negalės būti finansuojami. Norintys pasinaudoti investicinio bei apyvartinio finansavimo paslaugomis, sutartis su alternatyviais finansuotojais gali pasirašyti iki 2022 m. gruodžio 31 d. Skatinamoji priemonė bus finansuojama iš LR valstybės biudžeto.

„Prie skatinamosios priemonės „Alternatyva“ įgyvendinimo prisidėjusių alternatyvių finansuotojų indėlis yra itin svarbus pagalbos ieškantiems verslams. Nuo balandžio mėnesio finansine pagalba jau pasinaudojo 513 įmonių, galėjusių užtikrinti savo finansinį stabilumą, būtinųjų kasdienių išlaidų padengimą bei sėkmingą savo veiklos plėtojimą. Pagal priemonę skirtų paskolų „Alternatyvos“ dalis šiandien siekia 20 mln. Eur, o bendra suma – beveik 23 mln. Eur“, – teigia Kęstutis Motiejūnas.

Daugiau informacijos apie skatinamąją finansinę priemonę „Alternatyva“ galima rasti INVEGA puslapyje.